Mitmeid kordi Euroopa rohelise pealinna tiitlit püüdnud, kuid sellest ilma jäänud Tallinn jõudis 2022. aasta konkursil finaali ehk nelja parima sekka.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul konkureeris Tallinn mullu sügisel taas Euroopa rohelise pealinna tiitlile, mis antakse välja 2022. aastal. Vastavalt varasematele otsustele on tänavu Euroopa roheline pealinn Lissabon ja järgmisel aastal Lahti.

“Tallinn konkureeris 18 linnaga ja Tallinn pääses seekord finaali ehk nelja parima linna hulka koos kahe Prantsusmaa ja ühe Itaalia linnaga,” ütles Klandorf, lisades et viimasel kolmel aastal pole Tallinn nii kõrgele jõudnud.

Konkursil vaadatakse 12 punkti, mille on Euroopa Komisjon kandideerijatele ette andnud. Näiteks vaadatakse, kuidas on linnad hakkama saanud kliimamuutuste leevendamisga, õhusaaste kontrolli alla saamisega, milline on müratase, kui palju on jäätmeid, milline on vee kvaliteet ja nii edasi.

“Nii mitmeski punktis esines Tallinn väga edukalt. Näiteks müra taseme osas on Tallinn Euroopas teine, vee kvaliteedi osas aga kolmas. Kõige suurem miinus oli aga jäätmemajandus, kuna heidetakse ette, et Tallinn pole suutnud päris lõpuni juurutada jäätmete sorteerimist,” ütles Klandorf.

Järgmisena tuleb Tallinnal rahvusvahelisele žüriile esitada kava, kuidas linn panustab jätkusuutlikkusse arengusse. Oktoobris teeb Euroopa Komisjon otsuse, kes saab Euroopa rohepealinnaks aastal 2022. On välja pandud ka rahaline auhind, milleks on 350 000 eurot. “Loodame selle tiitli võita ja kui see ei õnnestu, siis eks tuleb edaspidi uuesti üritada,” lisas abilinnapea.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi