Nagu te ilmselt teate, on plokiahel väga populaarseks muutumas. Kuid see edu on hakanud proovile panema teisi ärisektoreid, kuna ühe edu on tagapäraselt teiste kaotus, vähemalt populaarsuselt. Vaatame viit peamist sektorit, mida plokiahela tehnoloogia suursugune edu mõjutab.

 1. Pangandus

  Kujutage ette, et saadate oma sõbrale välismaale tavalise panga kaudu 100 eurot. Pank nõuab teilt 10 eurot tasu, nii et tegelikult saadate talle ainult 90 eurot. Kui ta on välismaal, saab ta ülekandehindade ja muude varjatud tasude tõttu veelgi vähem. Üldiselt on rahvusvaheliste maksete protsess aeganõudev ja kulukas – ja pole garanteeritud, et see on 100% turvaline. Plokiahel seevastu häirib kommertspanganduse süsteemi, pakkudes kõrge turvalisuse ja madalate tasudega peer-to-peer maksesüsteemi ilma suurte vahendustasudeta.

 2. Küberturvalisus

  Küberrünnakud on meie digitaalmaailma suurim oht. Vaadake näiteks kasvõi dokumenfidotode lekkimist meie enda Politsei ja Piirivalveametist. Plokiahela tehnoloogia võib sellised õudusunenäod lõpetada ka online casino lehtedel. See võib kaitsta meie andmeid volitamata juurdepääsu ja rikkumiste eest. Kuna plokiahel on detsentraliseeritud süsteem, sobib see ideaalselt kõrge turvalisusega keskkondades. Siin kontrollitakse ja krüpteeritakse kogu Bitcoini või muu plokiahela võrku salvestatud teave krüptoalgoritmi abil – see ei too kaasa laiaulatusliku rünnaku loomise jaoks ühte sisenemispunkti vaid hajutab andmeid paljude punktide peale. Samuti saate plokiahela abil hõlpsasti tuvastada pahatahtlikke andmerünnakuid, mis on tingitud peer-to-peer ühendustest, kus andmeid ei saa muuta ega rikkuda. Ühtse keskpunkti kõrvaldamisega pakub plokiahel turvalise ja läbipaistva viisi tehingute registreerimiseks ilma privaatset teavet kellelegi avaldamata.

 3. Tarneahela juhtimine

  Plokiahela tehnoloogia suudab jälgida kõiki tarneahela etappe, nii et oletame, et esitasite toidutellimuse, lasite toidu kohale toimetada ja tundsite, et toit on vastik. Ettevõtte omanik, kellelt te selle tellisite, võib oma plokiahela pearaamatu kaudu tagasi pöörduda ja uurida, kus tarneahelas tellimuse täitmisel midagi valesti läks. Näiteks võib ta minna põllumehe juurest otse tootja, turustaja ja ka jaemüüja juurde. Teisisõnu tagab plokiahel tarneahela juhtimises püsiva läbipaistvuse ja mitme tarneahela partneriga jagatud tehingute valideerimise. Kõik tehingud on püsivad ja kontrollitavad, mistõttu on omanikul või kliendil lihtne iga kirjet vaadata.

 4. Tervishoid

  Olgem ausad. Tänapäeval on inimeste terviseandmete salvestamisel palju probleeme. Paljudel on lihtne juurdepääs sellele väga privaatsele teabele, kuna see kõik sisaldub tsentraalselt asuvates failides. Kui keegi küsib kelleltki teiselt inimese kohta teavet, võib õige faili leidmine võtta tunde, mis pakub võimalusi andmetega seotud rikkumiste, varguste või kaotsimineku jaoks. Sellepärast on plokiahela tehnoloogia selles valdkonnas nii oluline. Plokiahela tehnoloogia välistab siin vajaduse keskasutuse järele ja võimaldab kiiret juurdepääsu andmetele. Siin on iga plokk ühendatud teise plokiga ja jaotatud plokiahela sõlmede vahel, muutes häkkeril andmete rikkumise keeruliseks. Isikliku meditsiinitoimiku teabe privaatne hoidmine on ülim mure, seega plokiahela tehnoloogia on kõige parem valik.

 5. Valitsus

  Plokiahela tehnoloogia võib lõpetada valijate pettuse.Traditsioonilises hääletusprotsessis seisab enamik valijaid hääle andmiseks või posti teel häälte saatmiseks järjekorras. Seejärel peab kohalik omavalitsus hääled kokku lugema. Ka selle stsenaariumi korral on veebihääletus võimalik, kuid nagu kõigi teistegi tööstusharude puhulõ kerkivad keskasutuse kasutamise tõttu esile pettusprobleemid. Plokiahela tehnoloogia kasutamine muutub seega kõige targemaks valikuks. Siin saavad inimesed hääletada veebis ilma oma isikut avaldamata. Plokiahelat kasutades saavad ametnikud hääli lugeda absoluutse täpsusega, teades, et iga ID saab omistada ainult ühele häälele. Pettusi ei saa toimuda, sest see on plokiahela tehnoloogiaga peaaegu võimatu. Ja kui hääl on pearaamatusse lisatud, ei saa seda muuta ega kustutada.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi