Dekoratiivsed küttekehad annavad ruumile rohkem kui lihtsalt soojema temperatuuri. Nende disain on tegelikult mõeldud ruumi stiiliga sulandumiseks või mõnel juhul selle ruumi kujunduslikuks elemendiks.

Dekoratiivseid küttekehasid leidub iga kodu stiili jaoks, alates kaasaegsest ja minimalistlikust kuni traditsiooniliseni. Tonro veebilehelt on võimalik osta siseruumides kasutatavaid soojuskiirgureid või biokaminad, mis kõik sobivad nii ruumile soojuse lisamiseks kui ka selle sama ruumi dekoratiivse elemendina.

Soojus seal, kus sa seda kõige rohkem vajad

Dekoratiivse küttekeha kasutamine mõjutab temperatuuri selles ruumis, kus seda kasutatakse, mis tähendab, et saad ruumi soojemaks muuta, samas kui sa tõenäoliselt ei küta ka seda ruumi ka siiski üle. Seega täidab see kahte funktsiooni. Võid ruumi temperatuuri tõsta, lisades samal ajal ruumile ka unikaalse ja huvitava disainielemendi.

Kui palju ruumi dekoratiivsed küttekehad tegelikult ruumi soojendavad?

Vastus sellele küsimusele sõltub suuresti valitud ruumi küttekehast. Üldiselt on hea meeles pidada, et need pakuvad lisasoojust, mis tähendab, et ruumi köetakse teise allikaga (ahi või keskküte) sobiva keskmise temperatuurini ja küttekeha lihtsalt lisab seda soojust kuni soovitud temperatuurini.

Mõned dekoratiivsed ruumisoojendid võivad ainult veidi soojendada neid ümbritsevat ruumi, samas kui teised väidavad, et nad võivad täiendavalt soojendada ruumist kuni mõnikümmend ruutmeetrit.

Ohutus ja turvalisus eelkõige

Oluline on meeles pidada, et kuigi enamikel dekoratiivsetel ruumisoojenditel on mingisugused sisseehitatud turvaelemendid, on ohutuse meelespidamine siiski ülimalt oluline. Parem karta kui kahetseda.

Dekoratiivsetel küttekehadel on sisemised osad, mis õhu soojendamisel kuumaks lähevad, seega on probleemide vältimiseks hea läbi lugeda kõik kasutus- ja ohutusjuhised. Mõtle, kuhu ruumi küttekeha paigutad, et veenduda, et see on ohutu ja ei kahjusta tõenäoliselt midagi selle ümber.

Üldiselt tuleks dekoratiivsele ruumisoojendile mõelda ja seda käsitleda samamoodi nagu küünla põletamist. Ära jäta seda järelvalveta, kui sa pole ise ärkvel või ruumis. Kui lähed magama või lahkud toast, lülita see kindlasti välja ja väldi nii võimalikke probleeme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi