SISUTURUNDUS

Kortermajade juurde ehitatakse üha julgemalt mänguväljakuid ning virgutus- ja puhkealasid, mis muudavad korterielanike elu mugavamaks, tervislikumaks ja kodusemaks.

Loomulikult tuleb enne mänguväljaku või võimlemisplatsi ehitamist arutada põhjalikult läbi majaelanike soovid ja vajadused. Nõu annab Anneliis Mägi mänguväljakute müügi ja paigaldusega tegelevast firmast Gardenistas.

„Rääkides mänguväljaku planeerimisest, on esimene küsimus, mis vanuserühmas lastele mänguvõimalusi soovitakse. Üldjuhul rajatakse kortermajade juurde väljak väikelastele, sest nende liikumisvõimalused linna mänguväljakutele on piiratumad ja vanematel võtab nende viimine sinna palju aega. Hoovis asuva ja aiaga piiratud mänguväljaku puhul saavad lapsevanemad tegeleda koduste asjadega ja hoida samal ajal lapsel silma peal,“ räägib Mägi.

Ükskõik mis vanuserühmas lastele mänguala tehakse, on väga oluline järgida mänguvahendite valikul turvanõudeid, paigaldada atraktsioonid ettenähtud nõuete järgi ja kasutada neid õigesti. Mänguväljaku hind sõltub nii territooriumist ehk rajatava mänguväljaku suurusest kui ka majaelanike soovidest, mida nad konkreetselt oma õuele soovivad. „Oleme loonud kortermajade juurde erinevaid puhke- ja virgutusalasid, kuid enim populaarsust on kogunud viimasel aastal just ühine mängu- ja virgutusala. Huvi atraktsioonide vastu kasvab nii laste kui ka täiskasvanute hulgas ning kõige parem väljak on selline, kus jagub tegevust kõigile,“ selgitab Mägi.

Mänguväljakute atraktsioonide hulka kuuluvad kiiged, liivakastid, liumäed, mängumajad, ronimisseinad ja -püramiidid, kummimatid, karussellid ja muusikariistad. Täiskasvanutele saab paigaldada või sisustada täiesti eraldi territooriumi välijõusaali seadmete, pinkide ja muu linnamööbliga. Isikupärase disainiga pargipingid ja prügikastid ilmestavad elegantselt linnaruumi, parke ja laste mänguväljakuid. Näiteks pakub Gardenistas nutikaid pargipinke, mis on varustatud USB-laadimispesade ja 4G interneti levialaga, ning prügikaste, mis on lapselikult konna või karukese väljanägemisega.

Mägi lisab, et ohutud on siiski ainult korrapäraselt hooldatud atraktsioonid. Seetõttu ei tohi unustada kutsuda kord aastas tehnikut, kes teeb nõuetekohase hoolduse. Kui rääkida vandalismist ja pahatahtlikest inimestest, on Mägi sõnul kindlasti kõige kaitstumad kinnise hooviga väljakud. Muudel juhtudel, näiteks kui üks mänguala on ehitatud mitme ühistu peale ja on kõigile avatud, saab pakkuda spetsiaalselt vandalismikindlaid tooteid.

Gardenistas tegeleb peamiselt laste mänguväljakute müügi ja paigaldusega, kuid aitab sisustada ka välijõusaale, avalikke parke ja koduaedu aiamööbli, taimekasvatustoodete ning efektse ja kvaliteetse linnamööbliga. www.gardenistas.eu

SISUTURUNDUS

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi