Tehnoloogia areng muudab meie kiire elu aina mugavamaks nii tööl kui ka kodus. Üha enam võetakse kasutusele tarku seadmeid, et suurendada turvalisust ja energiasäästlikkust ning juhtida kodutehnikat nutiseadmete rakendustega.

Tõeliselt tark kodu liidab aga kõik seadmed ühtsesse nutikodusüsteemi, mis on lihtne, mugav ja usaldusväärne.

„Turul pakutakse väga palju nutikaid seadmeid – valgusteid, turvasüsteeme, kodukinokeskusi, kütte- või ventilatsiooniseadmeid –, mis aga enamasti toimivad eraldi. See tähendab mitmeid pulte või telefonirakendusi, mis tekitab omajagu segadust. Tegelikult saab siduda eri seadmete juhtimise ühte süsteemi, koondada kõik puldid ja äpid ning nautida oma nutikat kodu mugavuses sentimeetritki järele andmata,“ ütleb Eestis üle maailma tuntud USA kaubamärgi Control4 nutikodulahendusi esindava OÜ Terriwelli juht Kristian Jõema.

Control4 loob kommunikatsiooniseadmetest ning audio-, video- ja turvatehnikast ühtse nutikodusüsteemi, mida saab juhtida spetsiaalsest suure ekraaniga tahvlist või isiklikust nutiseadmest. Tavalisest tahvelarvutist eristab Control4 spetsiaalset juhtimispulti see, et internetist jt rakendustest sõltumatuna ei jookse pult kunagi kokku. Jõema nendib, et kahjuks on Eestis umbusk selle uue nutikodusüsteemi vastu veel suur, sest inimestele on varem müüdud nõrgemaid ja keerulisi lahendusi ning see teeb nad ettevaatlikuks.

Kuidas nutikodulahendus paigaldatakse?

Nutikodulahendus tähendab minimalistliku disainiga seadet eraldi ruumis, kapis või seinal, mis on ühendatud juhtmete abil kodutehnikaga. Soovides koju Control4, mis on peale Ameerika väga populaarne ka Lääne-Euroopas ja Põhjamaades, tuleb esmalt kutsuda spetsialist, kes vaatab objekti üle ning räägib koduomanikuga läbi kõik vajadused ja soovid. „Control4 süsteeme paigaldavad ainult sertifitseeritud spetsialistid. Muidu võib juhtuda, et ühest nupust ei saagi kogu maja valgustust kustutada ja gaasikaminat sulgeda,“ toob Jõema näite. „Peale heli- ja TV-tehnika ning kommunikatsiooniseadmete saab süsteemi lisada ka aknarulood või andurid, mis panevad suvilas valitud kellaaegadel varjud liikuma või muusika mängima.“

Inimeste äraolekul saab panna süsteemi niimoodi tööle, nagu elanikud oleksid kodus – süütama ja kustutama valgustust ja laskma valju muusikat tavapärastel kellaaegadel. Vaid ühe nupuvajutusega saab panna terve maja unerežiimile ehk kustutada tuled ja lõpetada liigse elektrienergia tarbimise, mis tekitab mõttetuid arveid ja raiskab loodusressursse. Mugav on ka võimalus lasta enda äraolekul kuller väravast sisse pakki tooma või sirvida kahtluse korral turvakaamerate pilte.

Kui inimene ei talu erksat valgust, saab seadistada Control4 süsteemi nii, et õhtusel ajal põleb kogu maja valgustus automaatselt tuhmil toonil. Erinevaid õhustikke saab luua ka muusikaga, kui duši alla minnes on soov kuulata üht ja hommikul ärgates teistsugust muusikat. Seejuures toetab Control4 paljude tuntud kaubamärkide muusikaseadmeid, telereid ja võimendusi. Näiteks Eestis saab ühendada kohe süsteemi Telia digiboksi.

Lisainfot leiad aadressilt: www.siesta.ee

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi