Kui soovid oma koju uudsust ja isikupära, samal ajal ka funktsionaalseid lahendusi või ebatasase ja rikutud lae kiiret ümbersündi, siis on parim valik pinglagi.

Veelekked on tekitanud lakke kollaseid „saarekesi“? Lagi on aastatega pragunenud ja ebaühtlane? Sind häirib ruumi kostuv müra või oled lihtsalt aegunud disainist väsinud? Sul pole aega ega tahtmist ruumi remondiks, mille käigus tekib palju ehitusprahti ja tuleb kogu mööbel välja tassida? Pinglagi säästab sellisest tülist!

Pinglagi – mis see on?

Euroopas toodetud pinglaematerjal on elastne vee- ja tulekindel materjal, mis ei pragune ega pleegi. Baaslaest kuni 7% väiksem pinglagi soojendatakse ca 70 kraadini ja paigaldatakse seintele või lakke kinnitatud alumiiniumprofiilidele. Lagi saavutab jahtumisel veatult sileda pinna.

Pinglae paigaldamine toob lae ligi 3 cm madalamale. Esteetilisema lõpptulemuse saavutamiseks on võimalik lage veelgi madalamale tuua ning peita selle taha nt LED-valguselemente, signalisatsiooni- ja ventilatsioonisüsteeme ning muid tarvilikke kaableid ja seadmeid. Pinglae paigaldamist ei piira muu kui liiga külmad ruumid (–5 kraadi). Materjal paigaldatakse kiirelt ning erinevalt tavapärasest remonditööst ei teki sellega mustust ega ehitusjäätmeid.

Eestis igas mõttes esimene

Klassikaliseks pinglaeks võib pidada valget satiin- või mattlage, mis jätab värskelt krohvitud ja värvitud lae mulje. Selliste lagede valmistamisega alustas OÜ Vecta Design 2006. aastal, olles Eesti esimene pinglagede tootja. Lihtsam olnuks matkida välismaiseid sarnaseid tooteid ja vedada sisse odavat materjali. Kuid selle asemel seati eesmärgiks toota ise kohapeal kvaliteetsest ja tervisele ohutust materjalist eri disainiga pinglagesid, pakkuda mitmekülgset värvi- ja tekstuurivalikut ning luua originaalseid profiililahendusi.

Vecta Design ohutusnõuetele vastamises järeleandmisi ei tee ja töötatakse materjalidega, millele on antud CE- ja tuleohutussertifikaadid. Seetõttu on ka paljude esinduslike ruumide, nii era-, äri- kui ka avalike hoonete omanikud (Estonia Resort, Kalev Spa, Hiltoni hotell, Suure-Jaani tervisekoda jpt) eelistanud just Vecta Designi poolt disainitud, valmistatud ja paigaldatud lagesid. Iga lagi on ainulaadne, mis arvestab ruumi spetsiifiliste vajaduste ja interjööriga.

Kaunis, kauakestev, säästlik

Pingmaterjalide värvivalik hõlmab üle 100 värvitooni. Lisades sinna printlahendused, mis luuakse tellija soovi järgi, on värvi- ja mustrivalik lõpmatu. Välimuselt on materjalid matid, läikivad, poolläbipaistvad, metalse läikega ja peegeldavad.

Pingmaterjaliga ei pea katma kogu lage. Laematerjale saab omavahel edukalt kombineerida. Nendega saab tekitada põnevaid kujundeid ja mitmetasandilisi vorme, panna pingmaterjalist moodulelement värvi vahetama või luua hoopis köitva ruumilise efektiga laeelemente. Pinglagi võimaldab lahendada ka kogu ruumi põhi- ja dekoratiivse valgustuse: saab luua nii hämardiga valguslagesid ja erikujulisi lampe kui ka valgusprofiilide abil ruumi paigaldatavaid valgusjooni. Samuti on võimalik luua valgustuses lahendusi, mis näevad päeval üht- ja pimedal ajal teistmoodi välja.

Senise 14 tegutsemisaasta jooksul pole ettevõte pidanud 10-aastase garantii korras lagesid välja vahetama. Eks ole kvaliteedimärk seegi!

Tootmisjäägid kogutakse kokku ja suunatakse materjali taastootmisse. Samuti jälgitakse, et pakkematerjalid oleksid ümbertöödeldavast materjalist.
Kanna(ta)b vett ja hoiab bakterid eemal

Kvaliteetsed pinglaed sobivad ideaalselt niisketesse ruumidesse, isegi sauna eesruumi. Vett tõrjuv materjal ei lase tekkida hallitusel ega korrosioonil.
Samuti püüab pinglagi kinni ootamatu veelekke, taludes lisaraskust kuni 150 kg ruutmeetri kohta. Veeleke materjali ei riku, vaid venitab selle ajutiselt sopiliselt välja. Spetsialisti abil on võimalik kahjustuse tekkepõhjus kõrvaldada, kuna lage saab korduvalt avada. Seejärel taastub lae esialgne välimus ja säilivad kõik selle head omadused.

Lisaks on materjal antistaatiline ja seda on võimalik paigaldada ka antibakteriaalsena (Bio-Pruf), mis sobib allergiku koju.

Tagab hea ruumiakustika

Meie elukeskkonna müratase tõuseb aasta-aastalt ning põhjustab inimestele stressi, unehäireid ja füüsilisi vaevusi. Välise müra mõju saab ruumis vähendada perforeeritud pingmaterjalist valmistatud lagede ja paneelide abil. Akustilise lahenduse, mis arvestab majaelanike ja ruumikasutajate vajadustega, aitab luua kogenud akustikaekspert Linda Madalik, kes on ka Eesti Sisearhitektide Liidu auliige. Ta on kujundanud paljude Eesti kultuurielu esindushoonete, sh kontserdisaalide, teatri- ja õppehoonete, aga ka eraklientide jaoks, kes hindavad ruumiakustikat, pilkupüüdvaid ja praktilisi akustikalahendusi. Ruumi kasutusotstarbega arvestav ruumiakustika hoiab inimeste tervist, tagab ladusa kommunikatsiooni ning suurendab elanike heaolu ja produktiivsust.

Funktsionaalsed disainelemendid sinu kodus

Soovime pakkuda oma toodetega hästi läbi mõeldud disaini, mis rikastab ruumi ajatult ja kestab kaua. Lisaks personaalse lahendusena valmivatele lagedele toodame Vecta Designis isikupäraseid infrapunaelementidega paneele, mis lisavad ruumi soojendades õdusust, ning uudseid Vibranti seinapaneele, mille abil saab ilmestada ruumi kunstipärase kõlariga, mis ühendub hõlpsalt iga nutiseadmega. Pingmaterjalist täiendused interjööris ei eelda muud kui tellija soovi soetada endale põnev ja praktiline lahendus. Julgete ideede ja efektsete lahenduste pakkumisel saame omalt poolt abiks olla. Kui suuremaid objekte parajasti käsil ei ole, saab tavapärasema lahenduse puhul hommikune tellimus juba järgmise päeva õhtuks täidetud.

Lisainfot pinglagede kohta leiad: www.vectadesign.com

OÜ Vecta Design
Pärlimõisa tee 20 80010 Pärnu, tel 442 3023, e-post info@vectadesign.com

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi