Robootikafestival Robotex International toimub sel aastal 29. novembrist kuni 1. detsembrini Tallinnas ja esmakordselt Saku Suurhallis.

Registreerimine võistlustele on alanud ning kestab 15. novembrini, teatasid korraldajad esmaspäeval BNS-ile. Eesti võistkondadele on registreerimine poole soodsam, kui kasutada koodi “ROBIT19”, mis kehtib kõikidele tasulistele võistlustele, välja arvatud Insplay võistlus. Kõigile kõrgema taseme võistlustele on registreerimine tasuta.

Täpsemalt kõigi võistluste ja registreerimise kohta saab lugeda Robotexi kodulehel robotex.international.

“Robotexi toimumise asukoha muutmise eesmärgiks on tuua võistlus inimestele lähemale. Saku Suurhall on parem nii oma ligipääsetavuse kui asukoha mõttes ning sobib Robotexile paremini ka oma kontseptsioonilt ja sisult,” ütles Robotexi tegevjuht Ave Laas. “Kui liita kõik meie eelvõistluste võistlejad ja pealtvaatajad, siis Robotex puudutab maailmas juba ligi sadat tuhandet inimest.  Soovime, et igal huvilisel oleks võimalik sellest robootikapeost osa saada. Olgugi, et oleme rahvusvaheliselt väga kiirelt kasvav, siis eriliselt on oodatud festivalile kõik Eesti robootikahuvilised.”

Robotex kui Eesti ja maailma üks suurimaid robootikafestivale on viimaste aastate jooksul mastaapselt laienenud, toonud palju uusi osalisi, nii lapsi kui täiskasvanuid robootika juurde ning loonud väga tugeva rahvusvahelise robootikahuviliste võrgustiku. Seeläbi on Robotex 2019. aastal suurem kui kunagi varem.

Robotexi eelüritused toimuvad pea igal kontinendil, nii Kolumbias, Küprosel, USA-s, Nigeerias, Indias, Hiinas, Türgis, Jaapanis kui ka Armeenias. Lisaks on Robotex tegemas ettevalmistusi järgmiseks aastaks Kreekas, Monacos, Afganistanis ja Soomes. Selle aasta edukaimaks võistluseks on seni olnud Robotex Asia, mis oli kulminatsiooniks Robotex Hiina erinevatele eelvõistlustele.

16.-18. augustil toimus Shanghais esimene Robotex Asia, mille üks eesmärk oli tuua Aasia robootikatalente novembris Eestis toimuvale suursündmusele. Robotex Asia raames toimus 12 erinevat võistlust, kus osales 3280 võistlejat kümnest riigist. Robotexi külastas Hiinas rohkem kui 30 000 inimest.

Robotex on Eesti oma bränd ning 2019. aastal toimub festival juba 19. korda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi