Sillamäe linnavalitsus ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Sillamäe rannapromenaadi ehituseks, projekti maksumus koos käibemaksuga on 4,06 miljonit eurot.

Ehitustööd algavad tänavu septembris ning lõppevad 2020. aasta 31. detsembril, teatas Nordecon börsile.

Tulevase rannapromenaadi pikkus on ligikaudu 640 meetrit ja see paikneb Mere puiestee ja sadama juurde ulatuva Veski tänava vahel. Promenaadi ja linna ühendamiseks rekonstrueeritakse üks olemasolev sild ja ehitatakse juurde kaks uut valgustusega silda.

Promenaadi põhitee kaetakse projekti kohaselt klinkertellisega – tee on mõeldud jalakäijatele, jalgratturitele ja sportlastele. Promenaadi äärde ehitatakse mitmetasandiline vaatetorn, majakas, vabaõhulava, kohvik, rajatakse valgustis trepistikele ja sildadele. Promenaadile ehitatakse ka seitse valgustatud ja aurugeneraatoritega varustatud purskkaevu.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni ettevõtted tegutsevad Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis.

Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas. Kontserni möödunud aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Alates 2006. aastast on emaettevõtte aktsiad noteeritud Tallinna börsi põhinimekirjas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi