Nüüd on see siis kohal, uus seitsmenda põlvkonna 5. seeria sedaan, mitte mõni aasta tagasi esitletud 7. seeria mudel.

BMW 5. seeriale omane agressiivsus ja sportlikkus pole autost kuhugi kadunud, ent see on sobitatud selgelrt 7. Seeriale omase soliidsusega. Auto väliskuju on kohati isegi võib olla pisut liiga konservatiivne. Kellele see meeldib, kellele mitte, aga ükskõikseks ei jäta need muudatused kedagi.

Üllatava sarnasuse taga on peidus palju ka tehnilist sarnasust. Näiteks on autode pikkuste vahe on vaid 162 mm. Kohati on uus 5. seeria isegi nutikam kui 7. seeria. Näiteks on uue 5. Seeria varustuses ümberreastumise abi, mida vanem 7. seeria masin teha ei oska.

Mootorite valikus on nelja- ja kuuesilindrilised diisel mootorid ja ka bensiinitoitega V8. See 340 kW/462 hj arendav 4,4-liitrine jõujaam on praegu võimsam jõuallikas ja tuvastatav nelikveolise BMW M550i xDrive mootoriruumis.

Pildi allikas: bmw.ee

Ülejäänud ottomootorid on kaheliitrine R4 (530i) ja kolmeliitrine R6 (540i), võimsusteks vastavalt 185 kW/252 hj ja 250 kW/340 hj. Turbodiislite valikus on üks kaheliitrine R4 (520d, 140 kW/190 hj) ja kolmeliitrine R6 (530d, 195 kW/265 hj).

Kõik mudelid olenemata mootoritest on varustatud kaheksakäigulise automaatkäigukastiga. Ainus erand on 520d, mille tagaveolisel versioonil on baaslahenduses kuuekäigulise manuaal käigukast Tavapärasele BMW tagaveole saab kõiki tavamudeleid soetada ka nelikveoliste autodena ehk xDrive. Samuti Saab nelikvedu tellida koos juhitavate, ehk pööravate tagaratastega – Integral Active Steering.

Tegu on põneva ning äärmiselt nutika sõidukiga. Selles on kombineeritud ülikvaliteetsed materjalid ja tehnoloogia viimased saavutused BMW-le omaseks kvaliteetseks ning turvaliseks sõidumugavuseks. Erakordne sõidudünaamika, sportlik disain, maksimaalne mugavus teeb selles tõelise meistri.

Seda iseloomustab uusim tehnoloogia, maksimaalne funktsionaalsus ja märgatavalt sportlik loomus. Tegemist on mitmekülgse autoga, mis pakub piisavalt ruumi igasuguseks tegevusteks. Ja garanteerib sõidunaudingu, mis viib uuele tasemele nii töökäigud kui ka vaba aja veetmise.

Pildi allikas: bmw.ee

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi