Eesti Raudtee sõlmis reedel Hispaania ettevõttega Ingeniería y Control Ferroviario 11 miljoni euro suuruse lepingu, mille alusel moderniseeritakse ülesõitud ja ülekäikud.

Nimelt näeb riigifirma tulevate aastate ohutusstrateegia ette tugevat panustamist ettevõtte taristu turvangu- ja liiklusjuhtimissüsteemidesse. Töödega alustatakse veel sel aastal ning need plaanitakse lõpetada nelja kuni viie aasta jooksul, teatas ettevõte.

“Lepingu mahtu kuulub Eesti Raudtee taristu 103 ülesõidu ja 9 ülekäigu automaatikalahenduse välja töötamine. Lisame tööde käigus oma taristu ülesõitudele tõkkepuid, jalakäijatele foore ning helisignalisatsiooni sinna, kus vajalik,” ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee pressiteates.

Ülekäikude puhul alustatakse automaatikalahenduse välja töötamist Kitsekülast ja Veerennist. Ülejäänud ülekäigud, mis saavad lisa ohutustehnikat fooride kui ka helisignalisatsiooni näol asuvad Kehras, Aegviidus, Jõhvi ja Raasikul.

Hispaania ettevõtte ülesanne on lepingu järgi projekteerida, tarnida ja paigaldada ning teha kõik vajalikud tööd, mille tulemuseks on kasutusloaga varustatud ülesõidu või ülekäigu automaatikasüsteem. Lisaks kuulub hanke mahtu ülesõitude ja ülekäikude monitooringusüsteemi ning elektrivarustuse väljaehitamine raudtee võrgus.

Eesti Raudtee praegusest 150-st ülesõidust on tõkkepuudega varustatud 36 ülesõitu, 2024. aastaks ei jää ettevõtte taristul ühtegi reguleerimata ega tõkkepuudeta raudteeülesõidukohta sageda reisirongiliiklusega raudteelõikudel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi