Ida-Tallinna keskhaigla pulmonoloog Kadri Jaama ütles krooniliste kopsuhaigete ravist saadud kogemustele tuginedes, et koroona põhjustab sageli viiruslikku kopsupõletikku, mis võib olla raskem kui bakteriaalne.

“Covid-19 viirus võib haarata kopse laiemalt kui bakteriaalne kopsupõletik ning koroonaviirusest tingitud kopsupõletik võib kesta tunduvalt kauem. Sellejärgselt võivad tekkida püsivad kopsukahjustused. Näiteks kopsukude armistub,” selgitas Jaama, kelle sõnul on vaktsineerimine haigestumisest kindlasti ohutum ning krooniliste kopsuhaiguste põdejad ei peaks muretsema, et vaktsineerimine nende tervisele liiga teeb.

“Olles näinud lähedalt koroonaviiruse läbi teinud raskes seisus patsiente, soovitan alati kõigil vaktsineerida. Vaktsineerimine võib tunduda küll hirmutav, kuid haigus ise on veel hirmutavam. Kroonilise kopsuhaigusega patsientidel on juba olemas kopsukahjustus. Koroonaviirus tekitab sinna juurde veel lisakahjustust,” selgitas Jaama keskhaigla videoklipis. 

“Enne vaktsineerimist peaksid oma kopsuarstiga konsulteerima vaid astmahaiged, kes on bioloogilisel ravil. Astma ei ole vaktsiinile vastunäidustuseks, küll aga tuleb koos oma raviarstiga leida vaktsineerimiseks sobiv hetk,” soovitas Jaama.

“Peatame vaktsineerides pandeemia ja pöördume koos tagasi tavalise elu juurde,” julgustas Jaama.  

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi