Maksu- ja tolliamet (MTA) soovitab enne tuludeklareerimise perioodi algust üle kontrollida oma eelmise aasta maksuvaba tulu kasutus, sest äkki ei peagi tuludeklaratsiooni esitama.

“Tuludeklaratsiooni ei pea esitama need, kelle saadud tulu ei ületa kokku 6000 eurot aastas. Samuti need, kes aasta jooksul kasutasid oma maksuvaba tulu ettenähtud määras ja kellel ei ole muid tulusid, mida deklareerida ja kulusid, mida saab maha arvata,” ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi pressiteates.

Kui inimesel deklareerimise kohustust ei ole, kuid ta soovib kasutada maksusoodustust, olles näiteks tasunud koolituste eest, maksnud eluasemelaenu intresse vms, siis tuleb tuludeklaratsioon esitada. “MTA-le edastatud maksusoodustuste andmetega saavad kliendid tutvuda alates tuludeklaratsiooni esitamise algusest,” toonitas Liivamägi.

Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Mahaarvamised ei saa ületada 50 protsenti inimese sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavat tulu.

Tuludeklaratsioonide esitamine algab 15. veebruaril ja esitamise tähtpäev on 30. aprill, esimesed enammakstud tulumaksu tagastused tehakse 26. veebruaril.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi