MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud  ja Norstat Eesti AS-i viimatine küsitlus näitab, et Reformierakonna suur edu püsib. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,4, Keskerakonda 21,6 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 14,1 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9,8, Eesti 200 7,8 ning Isamaa 6,5 protsendiga.

Opositsioonierakondi toetab kokku 44,2 ja koalitsioonierakondi 42,2 protsenti vastajatest. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi