President Kersti Kaljulaid vabastas esmaspäeva õhtul peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist maaeluminister Mart Järviku.

“Aga ma ei taha täna rääkida üldse Mart Järvikust. Ma ei taha ka Illar Lemettist rääkida rohkem kui tema ees vabandada selle pärast, kuidas tema riik on temaga täna käitunud,” ütles president.

“Millest ma tahan rääkida, on see, et tänase otsusega said kõik inimesed, kes moel või teisel riiki – meie oma Eestit – teenivad, teada, et:kui nad kaitsevad õigusriiki, kui nad lähtuvad ametnikueetikast ja oma ametivandest, kui nad juhivad tähelepanu poliitikute sigadustele, saab neist vabariigi valitsuse jaoks lihtsalt “juhtimisprobleem”,  märkis ta. 

“On lubamatu, et ministri ebakompetentsusele ning võimalikule korruptsioonile tähelepanu juhtinud riigi tippametnikust tehakse poliitilise kauplemise osa. Kui selline käitumine muutub mustriks, on meil kõigil põhjust oma riigi pärast muret tunda. Tänase otsusega tegi Vabariigi Valitsus enda ja ühe ministri probleemist terve ühiskonna probleemi. Mulle jääb see sügavalt arusaamatuks ja vastuvõetamatuks,” ütles Kaljulaid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi