Peaminister Jüri Ratase sõnul kavatseb ta esimesel võimalusel kohtuda maaeluminister Mart Järvikuga, kelle nõuniku suhtes on alustatud kriminaalmenetlust. 

“Kriminaalasja algatamine ministri nõuniku tegevuse suhtes on väga tõsine signaal. See eeldab ühest ja adekvaatset reaktsiooni ka ministrilt endalt. Poliitilises juhtimises ega valitsuses ei ole kohta huvide konfliktile ega korruptsioonikahtlustele,” kirjutas Ratas sotsiaalmeedias. 

“Samuti tehti eile „Aktuaalse kaamera“ uudistesaates tõsiseid etteheiteid maaeluminister Mart Järvikule endale. Kavatsen temaga esimesel võimalusel kohtuda ning ootan selles olukorras ammendavaid selgitusi ning vastuseid,” lisas Ratas reedel. 

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas kolmapäeval Järviku nõuniku Urmas Arumäe osas kriminaalmenetlust, et selgitada välja, kas Arumäel on huvide konflikt või mitte.

Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Saskia Kask ütles Postimehele, et prokuratuur kontrollib, kas advokaat Arumäe on rikkunud seadust, kui ta ministri nõunikuna andis ministrile nõu tema haldusalas oleva põllumajanduse registrite ja infosüsteemi (PRIA) tegevuse osas, olles samal ajal süüdistatava kaitsjaks kriminaalmenetluses, kus PRIA peab kannatanuna seisma avaliku raha kasutamise eest.

“Pärast välja küsitud dokumentatsiooniga tutvumist otsustame edasise menetluse käigu üle. Hetkel ei ole kellelegi kuriteokahtlustust esitatud,” lisas Kask.

Rahvusringhäälingu uudisteportaal vahendas, et ETV saate “Pealtnägija” käsutuses olevate dokumentide kohaselt küpseb maaeluministeeriumi ja PRIA vahel terav vastasseis. Sisuliselt kaebab PRIA, et Arumäe takistab neil menetleda firmasid, keda ta varem advokaadina esindas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi