Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeva õhtul rahvusringhäälingu uudistesaatele “Aktuaalne kaamera” antud intervjuus, et ta ei saanud lasta maaeluministeeriumis kestnud juhtimiskriisil jätkuda ja seetõttu tuli ametist vabastada lisaks ministrile ka kantsler. 

Peaministri sõnul ei saa seda juhtumit mustriks nimetada.

“Ma ei oleks saanud seda juhtimiskriisi lasta edasi kesta maaeluministeeriumis. Kantsler vabastati sellepärast, et koostöö puudus ministri ja kantsleri vahel. Oli vaja ka usalduslikku signaali tulevikuks. Ja ministri vabastasin ma selle tõttu, et minul puudus usaldus tema osas,” ütles Ratas ERR-i saates. 

Peaministri sõnul tegi Lemetti õigesti, et ei aktsepteerinud olukorda, kus minister käitub valesti. “Eesti ametkond on tubli, professionaalne ja ei saa mitte ükski samm minna kaasa nende liigutustega, mis on seaduse vastased, mis on illegaalsed. Vastupidi, nad peavad sellele vastu astuma,” lausus ta.

“Aga selge on ka see, et kantsler peab tagama selle, et koostöö selles valdkonnas ministeeriumi sisse ja valdkonda sisse oleks rahulik ja töine. Mul ei ole mitte mingit argumenti täna öelda, et Lemetti ei võiks kunagi töötada riigi teenistuses, aga täna tuli sellele juhtimiskriisile joon alla tõmmata ja minna siit edasi,” ütles Ratas.

Valitsus vabastas esmaspäeval Lemetti maaeluministeeriumi kantsleri ametist ja president vabastas samal päeval peaministri ettepanekul ametist ka maaeluminister Mart Järviku.

“Mitte mingil juhul ei saa me ehitada sellist riiki, kus me peame kedagi suukorvistama,” ütles Ratas “Aktuaalse kaamera” eetris. 

“Aga antud küsimus oli koostöös. Seda koostööd ei olnud ja see oli probleem nii ministeeriumisse sisse kui ka valdkonda sisse ja siin oli vaja teha juhtimisotsus, mis sai täna minu ja valitsuse poolt langetatud,” sõnas valitsusjuht. 

Peaministri sõnul seda juhtumit mustriks ümber kirjutada ei tohi. “See oleks ka ebaõiglane. Ma veelkord ütlen, et ma olen kogu aeg öelnud, et Eesti ametkond on minu arvates professionaalne ja ma kindlasti toetan neid,” ütles Ratas. 

Ratas ütles vastuseks ajakirjaniku küsimusele ka, et peaministri töö on suur au ja vastutus, mitte kannatamine. “See on kindlasti vastutus ja see on loomulikult ka erinevate küsimuste lahendamine. Ma olen selleks täna valmis, kui see usaldus mul riigikogu poolt on olemas,” lausus peaminister ja loetles valitsuse saavutusi. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi