Riigimetsa majandamise keskus (RMK) kutsub eeloleval nädalavahetusel kõiki metsa jõulukuuske tooma kuid tuletab samas meelde, et kolmapäevasest tormist räsitud piirkondades tasub elektriliinide läheduses ettevaatlik olla.

“Siin-seal võivad olla puud pikali kukkunud ning tavalisest ettevaatlikum tasub olla elektriliinide läheduses eeskätt Harjumaa idaosas, Jõgevamaal ja Viljandimaal, mida torm enim puudutas,” ütles RMK peametsaülem Andres Sepp, kelle sõnul raputas seekordne torm metsi oluliselt vähem kui oktoobrilõpu oma.

Elektrilevi elektriliinide asukohad on ära märgitud riigimetsa kaardil, mille leiab RMK äpist ja veebilehelt www.rmk.ee/kuuseke. Kui muidu suunab RMK inimesi kuuske otsima muuhulgas just elektriliinide alla, siis tormist kahjustatud piirkondades võiks jõulukuuske otsida pigem kraavide ja teede äärtest ning vana metsa alt. Märgates kusagil mahakukkunud liinijuhet või liinile kukkunud puud, ei tohi sellele lähemale minna ning tuleks helista Elektrilevi rikkenumbril 1343. RMK tuletab ka meelde, et kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Enda asukohta aitab metsas positsioneerida RMK äpp.

Eelmiste aastate kogemus ütleb, et kõige enam toovad Eesti inimesed metsast jõulupuid pühadele eelneval nädalavahetusel ning 23. ja 24. detsembril.

“Sobiva jõulukuuse otsimine on hea põhjus ka pühade ajal metsa minna. Lisaks kuusele saab punased põsed ja hea tuju ning mine tea, ehk näeb isegi lund,” soovitas Sepp.

RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust alates aastast 2008, kuuse hind on püsinud sama kogu euro-aja: kuni ühemeetrine puu maksab 3 eurot, ühe-kahemeetrine 8 eurot ning kahe-kolmemeetrine 13 eurot. Kuuse eest tuleb maksta enne selle mahavõtmist, tasuda saab nii mobiili- kui ka pangamaksega. Makse tegemist tõendav SMS või maksekorralduse kinnitus peab metsas kaasas olema, sest seda kontrollivad pisteliste reidide käigus RMK ja keskkonnainspektsiooni töötajad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi