Ringkonnakohus karmistas endise riigiametniku Margus Dsissi altkäemaksuafääris süüdistavate karistusi märkimisväärselt – õigeksmõistvad otsused ning pisikesed rahatrahvid asendusid vanglakaristustega, vahendab BNS.

Endist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) infosüsteemide arendustalituse peaspetsialisti Dsissi süüdistati altkäemaksu võtmises, mõjuvõimuga kauplemises ja riigihangete reeglite rikkumises. Riigiametnik eelistanud IT-tööde tellimisel sõbra Aivar Ilvese ettevõtet Sheli OÜ.

Prokuratuur süüdistas lisaks Tallinna keskraamatukogu IT-spetsialisti Ivo Ahunit altkäemaksu võtmises. Dsiss võttis prokuratuuri väitel 30 000 eurot altkäemaksu. Korruptiivsete lepingute väärtus oli 190 000 eurot.

Septembris vahendas BNS, et Harju maakohtu otsuse järgi oli Dsissile mõistetud rahaline karistus kümme korda väiksem kui väidetav altkäemaks – esimeses kohtuastmes ei pidanud süüdistus lõviosas vett.

Prokurör kaebas asja edasi ringkonnakohtusse. Nüüd lajataski teise astme kohus väidetavatele korruptantidele märksa rängemate karistustega, mõistes nad täies ulatuses kõigis episoodides süüdi. Ringkonnakohus mõistis endisele riigiametnikule kolm aastat vangistust, millest lahutati lühimenetluse rakendamise tõttu kolmandik maha. Kui Dsiss ei pane kolme aasta jooksul toime uut kuritegu, ei pea ta trellide taha minema. Küll aga peab ta maksma riigile 5500 eurot.

Kui maakohtu otsuse järgi pidanuks Ilves tasuma riigile vaid 900 eurot, siis ringkonnakohus mõistis talle nüüd aasta ja neli kuud tingimisi vangistust. Uue otsuse järgi peab Ilvese firma Sheli riigile maksma 12 000 eurot. Ahunile mõistis kohus sama karistuse, mis Ilvesele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi