Augustis toimus Pannjärvel asuvas Alutaguse seikluspargis õnnetus, milles sai rängalt vigastada noor mees, kirjutab Põhjarannik.

18. augustil murdus seikluspargis noore mehe trosslaskumise ajal üks puidust tugipost, mille tagajärjel kukkus noor pereisa viie meetri kõrguselt alla ning sai raskelt vigastada.

Ida prefektuuri pressiesindaja Kristina Kostina ütles, et asjaolude väljaselgitamiseks alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist ettevaatamatusest.

“Atraktsioon läks katki ning seda kasutada ei ole nagunii võimalik. Kannatanu peaks meie teada olema paranemas. TTJA teeb oma toiminguid ja meie kriminaalmenetlus sõltub sellest, mida nad seal tuvastavad,” lisas prokuratuuri esindaja Kaarel Kallas.

Tema sõnul on selliste juhtumite uurimine keeruline ja ajamahukas, kuna kõigepealt tuleb selgitada, kas atraktsioonide kasutamiseks peavad olema mingid load. “Kui peavad, siis on vaja selgitada, kui tihti neid peab kontrollima. Kui peab kontrollima, siis kui tihti on kontrollitud. Kui viimane kontroll ütles, et kõik on korras, siis ei saa justkui etteheiteid teha pargi omanikule ja tuleb küsida, kas kontrollija tegi midagi valesti. Kui kontrollija tegi kõik õigesti, siis tuleb uurida, et äkki on toode defektne või paigaldus ebakvaliteetne. Need on küsimused, mis sellistel puhkudel vajavad vastamist ja mis võtab kaua aega,” selgitas Kallas.

Alutaguse seikluspargis opereeriva MTÜ Mäekeskus juhatuse liige Robert Peets ütles, et juhtunu oli neile nagu välk selgest taevast, sest atraktsioonide ohutust on pidevalt kontrollitud. “Me ei ole seiklusparki ise ehitanud, vaid selle tellinud ning opereerinud ja kontrollinud seda nii, nagu kord ette näeb. Arvan, et oleme kõige rohkem kontrollitud seikluspark üldse. Meid on kaks korda külastanud sõltumatu kontroll Prantsusmaalt. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet on meid viimase kahe ja poole aasta jooksul külastanud kaks korda. Mitte keegi ei ole selle kohta meile ettekirjutust teinud, et selline asi võiks üldse juhtuda,” rääkis ta.

Peetsi sõnul pole neil praegu juhtunu põhjustes selgust ning ehitaja on öelnud, et oktoobri lõpus saab nende esindaja tulla parki üle vaatama.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi