Amsterdamis algab teisipäeval Arvo Pärdi festival, mille kahel esimesel päeval esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) ja Tallinna Kammerorkester (TKO) Tõnu Kaljuste juhatusel.

Amsterdami nüüdismuusika keskuse Muziekgebouw aan ’t IJ korraldatav festival vältab pühapäevani. 

Eestlaste esituses kõlab festivalil Pärdi “Te Deum” – teos, mis tähistab Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärdi ühise loometee algust, ning “Adam’s Lament ”, mis plaadi nimiteosena tõi Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy auhinna. Sellele lisaks on kavas “Fratres”, kus solistina astub üles TKO kontsertmeister Harry Traksmann, ning “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” ja “Salve Regina”.

Eraldi kontserdi annab EFK oma eelmise peadirigendi Kaspars Putniņši juhatusel. Nende esituses kõlab kolmandal festivalipäeval Arvo Pärdi a cappella looming ning Ferenc Liszti “Via crucis“, kus koorile sekundeerib klaverisolistina Kalle Randalu.

Tõnu Kaljustet ja tema kollektiive on rahvusvahelise plaadifirma ECM Recordsi juht Mannfred Eicher tutvustanud kui “interpreete, kes on ühtekokku suurimad Pärdi eksperdid“. Festivalil astuvad nad üles kõrvuti Pärdi muusika interpreetidega Hollandist ja mujalt. Nende seas on tromboonivirtuoos Jörgen van Rijen ja Camerata RCO, Cello Octet Amsterdam ja pianist Ralph van Raat, viiuldaja Tai Murray, organist Laurens de Man Fokker, kontratenor Maarten Engeltjes ja teised. Festivali lõpetab Pärdi suurteos “Kanon pokajanen“ kammerkoori Cappella Amsterdam esituses, juhatab Daniel Reuss.

Tähelepanuväärne on ka festivali neljas päev, kus New European Ensemble’i esituses tulevad Arvo Pärdi loomingu kõrval ettekandele Pärt Uusbergi ja Riho Esko Maimetsa teosed.

Suurem osa festivali kontsertidest on järelkuulatavad Hollandi rahvusringhäälingu NTR klassikaraadios NPO Radio 4.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi