Tallinna koolid rakendavad ennetusmeetmeid kasvava koroonaohu tõkestamiseks ja on valmis vajaduspõhiseks klassi kaupa rakendatavaks distantsõppeks, sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

„Ühes Tallinna koolis on klass lapse koroonasse haigestumise tõttu distantsõppele saadetud, kuid mitte terve kool nagu juhtus kevadel. Need ongi olukorrad, mille jaoks on Tallinn ettevalmistusi teinud ja mille tõttu ennetusmeemetid rakendatakse,” ütles Belobrovtsev linnavalitsuse vahendusel.

Abilinnapea kinnitas, et ühtegi Tallinna kooli ennetavalt distantsõppele ei saadeta, koolidel on võimalus oma õpilaste ja õpetajate vajadusi arvestades asjakohaseid ennetusmeetmeid rakendada ning on ette valmistanud stsenaariumid, kui õpilaste või õpetajate hulgas tuleb haigusjuhtumeid,.

Belobrovtsevi sõnul lahendati kevadel iga olukorda üksikjuhtumina, siis nüüd on koolid võimalikud stsenaariumid läbi arutanud ja kooliperel on juba ette teada, kuidas erinevates olukordades käitutakse. „Lastevanematel ega ka lastevanemate liidul ei ole vaja muretseda, sest koolid on koroonajuhtumiteks valmis, kuid lapsi ilma põhjuseta distantsõppele saata ei ole kavas,“ ütles abilinnapea.

Linnavalitsuse teatel on linna haridusamet teinud koolidega koostöös ettevalmistusi, et COVID-19 levikut võimalikult tõhusalt tõkestada. Valmisoleku juurde kuulub haigustunnustega kooli jõudnud laste tuvastamine, selle jaoks termokaamerate soetamine ja vajaliku isoleerimisruumi ettevalmistamine. Õpilaste füüsiliste kontaktide vähendamiseks on koolid valmistunud paindlikuks õppetöö korralduseks: võimalusel eraldi ustest sisenemine, hajutatud koolipäeva algus, vahetunnid ja söömine ning õuesõppe võimaluste kasutamine. Koolid korraldavad õppetööd võimalusel koduklassi põhiselt, osalist distantsõpet rakendatavad koolid selle vajadust kaaludes teise ja kolmanda kooliastme ning gümnaasiumi õpilastele. Õpetajad, eelkõige need, kes kuuluvad riskirühma, kasutavad kontakttundide andmisel visiire. Koolides toimub tõhusam koristamine ja puutepindade desinfitseerimine.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeva, et linnasüsteem võtab järk-järgult kasutusele ennetusmeetmed. See tähendab muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist, siseruumis hajutamise põhimõtte rakendamist, distantsi hoidmist, tööruumide tõhusamat koristust, töökohtumiste ja koolituste veebipõhiseks viimist ja võimalusel töötajate kaugtööle suunamist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi