Ehitusmaterjalide kallinemine võib ohtu seada Kuressaare lossi remont-restaureerimistööd, sest toetusrahaga läbiviidavale projektile lisaraha loota ei ole, kirjutab Saarte Hääl. 

Ehitushankega seotud juriidilised vaidlused hakkavad ehk ühele poole saama, sest riigihangete vaidlustuskomisjon jättis neljapäeval rahuldamata Tesman Ehituse vaide firma mittevastavaks tunnistamise kohta. Saaremaa muuseumi projektijuht Tõnu Sepp nentis, et ehitusfirma saab hanke tulemused siiski kümne päeva jooksul vaidlustada ka kohtus. Aga see on hankega seotud juriidiline pool.

Muuseumitöötajaid teeb murelikuks ehitusturul toimuv. “Kuna meil on niiöelda struktuurifondide projekt, siis keeruliseks teeb selle asjaolu, et meil pole võimalik kusagilt raha juurde saada või tähtaegu pikendada. Asi on lukus, see, mis pakkumuses kirjas, sellega peab ehitaja arvestama,” rääkis Sepp.

Aga kuniks lepingut pole sõlmitud, saab hanke võitja sellest veel loobuda. Kui selline olukord tekib, peab Sepa sõnul korraldama uue hanke. Muuseumi juhatuse liige Rita Valge lisas, et sellised juhul tuleb ka muuseumi tööplaanid ringi sättida. “Seni oleme arvanud, et saame töid teha nii, et muuseum on lahti. Aga kui ehituse algus edasi lükkub, siis peame muuseumi madalhooajal päris kinni panema,” lausus ta.

Tõnu Sepp möönis, et lossi sissekäiku ja esimest korrust puudutavad ehitustööd ei ole küll väga materjalimahukad, kuid nõuavad näiteks metall-lehti ja hulgaliselt vaskplekki. “Me ei tea, milline olukord on kommunikatsioonimaterjalide, juhtmetega, samuti liftide hankimisega. Kõiki neid asju Eestist ei saa, vaid tuleb tellida mujalt Euroopa riikidest. Probleemiks võib kujuneda isegi lubimört. Seni on kuivmörtide tootjad kasutanud palju Valgevene lupja. Kust sellele asendus leitakse, ei tea,” rääkis ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi