Eestit väisavad kolmapäeval ja neljapäeval Gruusia looduskaitse juhid, et tugevdada koostööd kaitsealade ja loodusväärtuste hoidmisel.

Keskkonnaameti ja keskkonnaministeeriumi eestvedamisel tutvutakse Eesti looduskaitsetöö põhimõtete ja korraldusega ning Lahemaa kui Eesti vanima rahvuspargiga.

Ühiste looduskaitseliste huvide ja koostöösoovi kinnitamiseks allkirjastavad keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra ja Gruusia Kaitsealade Agentuuri juhataja David Iosebashvili kolmapäeval Palmses vastastikuse mõistmise memorandumi. 

Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra sõnul on Eestil Gruusia kolleegidega üks ühine eesmärk – säilitada puhas loodus ja elukeskkond järeltulevatele põlvedele. „Memorandumis kinnitame, et meie mõlema riigi huvi on tugevdada omavahelist koostööd kaitsealade säilitamise nimel veelgi, vahetades asjakohast teavet, kogemusi ja ekspertteadmisi,“ rääkis Vakra. „Kindlasti on meil palju Georgia kogemustest õppida ja samas on meil ka teemasid, milles omakorda saame neile eeskujuks olla,“ lisas ta.

Kohtumisel ja arutelul Palmses osalevad ka Gruusia suursaadik Eestis Archil Karaulashvili, kaitsealasid kureeriva Gruusia Keskkonnakaitse ja Põllumajanduse Ministeeriumi aseminister Iuri Nozadze ja Eesti Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp.  

Marku Lambi sõnul on Eestil ja Gruusial pikaajalised keskkonnaalased koostöökogemused. „Georgia Kaitsealade Agentuuri ja Keskkonnaameti vaheline  kokkulepe teha tihedamat koostööd kaitsealade loodusväärtuste säilitamiseks on positiivne jätk seni tehtule,“ tõdes Lamp.

Gruusia delegatsioon tutvub visiidi käigus lähemalt ka Lahemaa Rahvuspargi loodusväärtustega, külastatakse Viru raba, kus arutletakse sootaastamistööde tulemuste üle. 

Kolmapäeva lõuna ajal Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuses Palmses avatav fotonäitus Gruusia kaitsealadest on aga hea võimalus kõikidele siinsetele loodushuvilistele teise riigi loodusest esmamulje saamiseks. 

Neljapäeval kohtub Gruusia delegatsioon ka Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Keskkonnauuringute Keskuse tööga, et uurida võimalusi koostöö edasiseks laiendamiseks.

Kohtumise ning vastastikkuse mõistmise memorandumiga tähistatakse 30 aasta täitumist Eesti ja Gruusia diplomaatiliste suhete kehtestamisest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi