Dubai maailmanäitusel peetakse pühapäeval Eesti rahvuspäeva, sellega seotud üritustel esinevad NOËP, Estonian Voices, Sander Mölder, Jonas Kaarnamets, Tiit Kikas ja keelpillikvartett FourEst.

Igale riigile on Dubai maailmanäitusel nähtud ette üks päev, mida nimetatakse rahvuspäevaks ja kus tema tegemised on tähelepanu keskpunktis. Nii on Eesti paviljon 20. märtsi ümbrusesse planeerinud mitu kultuuri- ja äriüritust, hea Eesti muusika eest vastutab Eesti Kontsert.

„See on meile suur au ning oleme selleks puhuks kokku pannud kava, mis näitab Eestit põnevast küljest, seob meie mineviku ja tänapäeva helid, taustaks vaated Eesti puhtast loodusest,“ rääkis Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „See on hea võimalus ka muusikutele, kaks viimast aastat on Eesti muusikaekspordi võimalused imeõhukeseks lihvinud. Ma väga loodan, et äratame nende kontsertidega maailmanäituse külastajates piisavat huvi, et rääkida neile muusikalisi lugusid Eestist kui väga mitmekesisest kultuurriigist,“ lisas ta.

Pühapäevane rahvuspäev algab avatseremoonia ja Eesti lipu heiskamisega EXPO keskväljakul Al Wasl võrekupli all, külalistele esineb Estonian Voices. Päeva lõpetab aga rahvuspäeva suur kontsert Dubai Millenium Amphiteatre laval, kus peale Eesti tuntuima vokaalansambli astuvad maailmanäituse külastajate ette Sander Mölder, Jonas Kaarnamets ja keelpillikvartett FourEst koosseisus Egert Leinsaar viiulil, Marge Uus viiulil, Sandra Klimaitė vioolal ja Theodor Sink tšellol.

Kontsert on maitsekas kombinatsioon esinejate originaalloomingust ja rahvamuusikast, mis on seatud tänapäevasesse impro-popi kõlavormi. Ansambli Estonian Voices kunstilise juhi Kadri Voorandi ja Sander Mölderi koostatud kava tuumpunktiks on esinduslik pilguheit meie rahvamuusika traditsiooni läbi laulu, mis on saanud mitmekülgsete vahenditega töötlused. Ühiselt kõlavad lood ajuti jazzharmoonialikes versioonides, elektronmuusikalikes manipulatsioonides ning kuulda on ka algupäraseid arhiivisalvestusi. Kõik on maitsekalt rikastatud popiliku rütmi ning helge ja kergelt haaratava kõlaga. Muusikalist osa toetavad Visit Estonia loodud visuaalid Eestist loodusest. Kontsert viib Eesti rahvuspäeva külalised maagilisse helimaailma ja Eesti looduse rüppe, mis loob tugeva aluse mõttel rännata ja suurelt unistada.

Rahvuspäeva eelõhtul laupäeval annab Dubai Millennium Amphiteatre laval kontserdi rahvusvahelise tähelennuga Eesti artist NOËP ehk Andres Kõpper, Eesti paviljoni tänuõhtul pühapoäeval astuvad muusikutena aga üles Tiit Kikas ja DJ Sander Mölder.

Kontsertide produtsent on Eesti Kontsert, need toimuvad koostöös kultuuriministeeriumi, Dubai EXPO Eesti ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.

Dubai maailmanäitus on Eesti jaoks aasta suurim äri- ja riigiturunduse üritus. Eesti lipusinine paviljon räägib Dubais meie digilugu, aga ka PISA tipus olevast haridusest ja loodusearmastusest, mis käib käsikäes valmisolekuga uusi tehnoloogiaid testida. Dubai maailmanäitus sulgeb oma uksed märtsi lõpus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi