Saksa poekett Lidl ostis Kuresaares poe jaoks maad, Saarte Hääle andmetel oli tegemist Saaremaa ajaloo ühe suurima kinnisvaratehinguga.

Advokaadibüroo Njord uuris esimest korda Lidli ketti huvitava maatüki kohta Saaremaa vallavalitsuselt infot jaanuari lõpul. Vandeadvokaat Veikko Toomere teatas, et klient tunneb huvi Kuressaares asuva kinnistu vastu, kuid enne ostutehingusse minemist vajab täiendavat infot ehitusvõimaluste kohta.

Kuna piirkonnas on välja kujunenud ärihoonestus, on Lidl huvitatud ehitamisest projekteerimistingimuste alusel, mitte uue detailplaneeringu koostamisest. See aitab kõvasti aega kokku hoida.

Saaremaa abivallavanem Mikk Tuisk vastas kaks päeva hiljem, et uue hoone püstitamiseks on detailplaneeringu kohustus, kuid samas võib vallavalitsus lubada ka ilma planeeringuta püstitada või laiendada olemasolevat hoonet projekteerimistingimuste alusel. Seda juhul, kui ehitis sobitub mahuliselt ja otstarbelt väljakujunenud keskkonda.

Hiljem ei ole Njord ega Lidl edasiste plaanide tutvustamiseks vallavalitsuse poole pöördunud, ütles valla kommunikatsiooni peaspetsialist Risto Kaljuste.

Tehinguni jõudsid Kuressaare Tallinna 82b senine omanik, Silberauto omaniku Väino Kaldoja ettevõte Hõbevara AS ja Lidl Eesti OÜ 4. märtsil. 1,5 hektari suurune kinnistu vahetas lõplikult omanikku selle nädala teisipäeval.

Muidugi ei ütle kumbki pool, millise raha eest maatükk omanikku vahetas. Väidetavalt on see summa kaks miljonit eurot, mis teeb ühe ruutmeetri maa maksumuseks umbes 133 eurot.

“Palun mõistke, et konkurentsi ja ettevõtte poliitika tõttu ei soovi me oma laienemisplaanide kohta detaile jagada,” ütles Katrin Seppel Lidli korporatiivkommunikatsiooni osakonnast. “Kui meil on täpsemat infot, siis kindlasti jagame seda ka avalikkusega.”

Saarte Hääle andmetel on seni Saaremaa kinnisvaratehingutest suurim olnud Auriga kaubanduskeskuse müük 2015. aasta suvel veidi enam kui 14 miljoni euro eest. Auriga ostis Maidu Lempu ML Halduse Osaühingult Tallinnas registreeritud ettevõte Voluntas Invest OÜ. Auriga omaniku käive, mis põhineb pea sajaprotsendiliselt rendimaksetel, oli eelmise aasta viimases kvartalis 484 471 eurot.

Rahaliselt on Saaremaa kinnisvaratehingute edetabelis teisel kohal kesklinnas asuva Ferrumi kaubamaja müük 2019. aasta suvel hinnaga ligi 1,4 miljonit eurot. Saare Kinnisvara müüs hoone OÜ-le Upamehed.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi