Tartus Ahhaa teaduskeskuses peetakse 25. septembril Teadlaste öö raames tulevikutoidu konverents “Mis me homme sööme?”, mis keskendub kolmele suuremale alateemale, milleks on toidu raiskamine, taimekaitsevahendid ja GMO-d meie toidulaual ning taimetoitlus ja omnivoorlus. 

Peakorraldaja Helin Haga avaldas lootust, et valitud teemad pakuvad kuulajatele üllatavaid uusi fakte ning tekitavad publiku ja esinejate vahel elava arutelu. “Lisaks ametlikele ettekannetele ja paneeldiskussioonidele saab töötubades valmistada lämmastikujäätist ja uurida toidu vaakumpakendamise põhimõtteid,” rääkis ta.

Haga ütles, et tulevikutoidu ümber keerleb erinevaid müüte ja kahtlusi, millesse konverents püüab selgust tuua. “Kindlasti leidub meist osade jaoks tulevikus nii laboris kasvatatud liha kui ka putukatest roogasid, välistatud pole ka taimsete alternatiivide üha parem valik erinevates toidugruppides,” sõnas ta.

Peakorraldaja sõnul on konverentsi eesmärk anda kõigile külastajatele kaasa mõned head näpunäited ja uudiskillud, mille põhjal saaks teha informeeritud toiduvalikuid. “Loodame, et hoolimata maailma looduse ja majanduse keerulistest olukorrast ei jää konverentsilt kõlama mitte üksnes probleemid, vaid ka võimalikud lahendused,” rääkis Haga. Ta lisas, et konverentsile on oodatud kõik täiskasvanud huvilised, mitte ainult erialaspetsialistid.

Haga märkis, et koroonaohu tõttu tuleb osalejatel arvestada veidi rangemate nõuetega. “Konverents toimub Teadlaste öö raames ja on kõigile osalejatele tasuta, aga ohutuse tagamiseks määrame me sel korral kõikidele registreerunutele numbrilised istekohad, mis on siduvad,” ütles ta.

Haga rääkis, et Teaduskeskus Ahhaa on alates 2017. aastast osalenud üle-Euroopalises projektis FIT4FOOD2030, mille eesmärgiks on viia ellu Euroopa Liidu FOOD 2030 arengukava – muuta Euroopa toidusüsteem jätkusuutlikuks, tulevikukindlaks ja kaasavaks. “Konverents on AHHAA-poolse projektitegevuse lõppakord, millega soovime tuua kokku eri valdkondade eksperdid, et näidata, mida Eestis tehakse selleks, et toidusüsteem (alates tootmisest ja kasvatamisest kuni lõpptarbijani jõudmiseni) muutuks tõhusamaks ja paindlikumaks,” sõnas ta.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine aadressil www.teadlasteöö.ee/tulevikutoit .

Konverents toimub projekti FIT4FOOD2030 raames, mis on rahastatud Euroopa Liidu Horisont 2020 teaduse ja innovatsiooni raamprogrammist, lepingu number 774088.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi