Räpina aianduskool alustas taas üle-eestilise taimekasvatusprojektiga, kui 300 õpilasrühma panevad veebruaris idanema kurgiseemned, et järgnevate kuude jooksul taimede kasvamist jälgida, tähelepanekuid teha ning kevadel ka saak korjata.

«Aianduskool saadab kõikidele registreerunud osalejatele hariliku kurgi seemned ja hakkame neid sõbrapäeval koos kasvatama,» selgitas kooli haridustehnoloog Katrin Uurman. «Uurime, milline see kurgitaim on, kuidas ta kasvab, kuidas õitseb, millised on tema lehed, millised on viljad ja kevadeks püüame ikkagi ka saaki saada.»

Huvi aianduskooliga koos harilikku kurki (Cucumis sativus) kasvatada osutus oodatult suureks. Eelmisel nädalal avatud registreerimisel said kohad täis vaid paari tunniga. Kõige enam koole-lasteaedu pani end kirja Harjumaalt, järgnesid Tartu- ja Pärnumaa. «Ootame osalema kuni 300 rühma ja igale neist saadame ka paki seemneid. Rühmade suurused on erinevad ning osalejaid võib kokku tulla kuni 10 000, sest rühmas võib olla 20–30 õpilast,» lausus Uurman Lõuna-Eesti Postimehele.

Noori kurgikasvatajaid oma tärkavate taimedega omapäi ei jäeta, sest töös löövad kaasa ka aianduskooli aedniku eriala õpilased, kes jagavad nõuandeid ja õpetussõnu. «Kindlasti tahab kurk soojust,» rõhutas õpetaja Uurman. «Sellise talvise kasvatamise ajal on ta kindlasti sooja- ja niiskusnõudlik. Sooja võiks olla 20 ja pluss kraadi.»

Lasteaia- ja koolilastega koos tehtav taimekasvatusprojekt sündis aianduskoolis eelmise kümnendi alguses soovist lastele taimede hingeelu lähemalt tutvustada ning lasta neil sõrmed mullaseks teha. Tänavu saab see teoks kaheksandat korda, kasvatatavad taimed on olnud erinevad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi