Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson avaldas teisipäeval  toetust Üliõpilaskondade Liidu seisukohale, et Eesti peab jääma truuks tasuta kõrghariduse põhimõttele.

“On aja vaim, et me kõik peame õppima. Peame ühiselt kindlustama ka majanduslikult vähemkindlustatud inimeste ligipääsu heale haridusele,” ütles Peterson.

“Ametiühingud on pidevalt rõhutanud, et inimeste elujärje parandamiseks peame tegema järjest targemat tööd,” rääkis Peterson. “Oleme Euroopa keskmisele alles järgi võtmas, mistõttu tuleb meil areneda naabritest kiiremini. Vajame järjest targemaid juhte ja spetsialiste. Õppimine on vältimatu.”

Mistahes tõkked hariduse omandamisel toovad ametiühingute hinnangul kahju kogu riigile ja majandusele.

“Hästi haritud töötajad on kõrgemini tasustatud, võimaldavad kiiremat üleminekut uuele majandusmudelile, tõstavad Eesti mainet teadusriigina ning aitavad seeläbi tuua riiki veelgi enam investeeringuid,” loetles Peterson eeliseid, mis seonduvad hea liigipääsuga kõrgematele haridusastmetele.

Tasuta kõrghariduse põhimõte sisaldus ametiühingute 2019. aasta Riigikogu valimiste poliitikasoovides ja jõudis sealt ka kolme erakonnaga sõlmitud koostöölepetesse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi