Teisipäeval tuli avalikuks, et Ungari konservatiivse erakonna Fidesz Euroopa Parlamendi saadik József Szájer osales möödunud reedel Brüsselis karantiinireegleid rikkunud sekspeol.

Väidetavalt osales ka kaks Poola diplomaati ning Eesti välisministeerium kinnitas, et sellel peol oli ka Eesti diplomaat.

Teadaolevalt on tegemist nõunikuga, kelle tegevusala Euroopa Parlamendis on seotud institutsioonidevaheliste suhetega. Varem on diplomaat töötanud Eesti esinduses NATO juures. 

Eesti välisministeeriumist kinnitati, et Eesti diplomaat on ministeeriumile teada andnud, et Belgia korrakaitsejõud pidasid ta kinni Brüsselis toimunud üritusel seoses koroonareeglite rikkumisega. “Kuigi diplomaat osales kogunemisel eraisikuna, on kahetsusväärne, et isik selle juhtumi puhul Belgias kehtivast kogunemispiirangu reeglist kinni ei pidanud,” oli ministeeriumi seisukoht. 

Pidu peeti reedel Brüsselis Rue des Pierres’i linnaosas, ja sellega rikuti avaliku ruumi seadusi. Linnas kehtivad koroonapiirangud, mis keelavad väljas liikuda kella 22-st kella kuueni. Ka baarid ja restoranid on suletud. Politsei kutsuti peole seoses öörahu rikkumisega ning distantseerumise põhimõtete eiramisega.

Belgia politsei andmetel leiti sündmuspaigalt eest 25 peamiselt meessoost alasti peolist. Avastati ka narkootikume ning politsei kuulas osalised üle, kuid ametlikke süüdistusi pole esitatud. Eeldatavalt võib kõiki peol osalenuid oodata 250 euro suurune trahv koroonapiirangute rikkumise eest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi