Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et koroonaviirusesse haigestumise statistika näitab liikumist stabiliseerumise suunas ning Covid-19 suremus veel üldsuremust ei ületa.

“Me räägime endiselt liiga paljudest nakatunutest. Aga me näeme, et haigestumuse kasv näitab stabiliseerumise märke. Kui meil kuu aega tagasi oli nakatumise kasv 95 protsenti, siis üha rohkem näeme, et me liigume lähemale stabiliseerumisele,” kinnitas ta. 

Härma sõnul on kõige raskem olukord Sillamäel, seejärel tuleb Tallinn ja kaTartu, kus on nakatumise kasv väga kiire.

“Kui me vaatame haiguseid, siis köha, nohu ja palavik ehk saame öelda, et kolmandik on Covid-19 positiivsed. See tähendab seda, et iga kolmas inimene, kes käib sümptomitega on Covid-19 positiivne,” ütles Härma.

Härma sõnul on Covid-19 suremus Euroopas kasvamas, kuid Eestis täna veel üldsuremust ei ole ületatud. 

“Üle 60-aastaste seas on haigestumine kasvutrendis, aga oluliselt rohkem kasvab nooremaealiste seas. Üle 60-aastaste nakatumistest näeme, et järgmisel nädalal vajavad paljud haiglaravi. Haiglaravil on hetkel 206 inimest,” ütles Härma.

Härma sõnul on Eestil hetkel 519 haiglakohta ning haiglaravi kohtade arv on piiratud. “Täna me näeme, et Ida-Viru regiooni haiglatel on raskusi. Lõuna-Eesti meditsiinistaap saadab grupi Narva haiglasse. Meil on probleeme personaliga, sest personal nakatub. Hetkel on üle 100 tervishoiutöötaja nakatunud Covid-19,” ütles ta. 
 
Härma kinnitusel on testimise võimekus hea ning seda saab suurendada. Keskmiselt tehakse 5000-6000 testi päevas. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi