Rahvaalgatus, mis võtab maha raiesurve riigimetsas ning näeb ette RMK-le seatud dividendieesmärkidest loobumist, kogus kahe päevaga ligi 1300 allkirja.

Algatus antakse riigikogule üle uuel nädalal, et parlament saaks seda juba käesoleva aasta lisaeelarve arutamisel arvestada, teatas Eesti 200.

“Mets on tähtis osa eestlaste identiteedist ja mets vajab täna meie kaitset. Seetõttu ei ole üllatav, et rahvaalgatus kogus vaid kahe päevaga ligi 1300 allkirja,“ tõi rahvaalgatuse üks autoreid, Eesti 200 juhatuse liige Margot Roose välja kõige olulisema, miks see algatus avalikkust kõnetab.

Roose sõnul antakse rahvaalgatuse ettepanek riigikogule üle enne käesoleva aasta lisaeelarve teist arutelu, et parlament saaks seda õigeaegselt arvestada.

“Selle põhimõtte sisseviimine ei tohiks olla parlamendil ja valitsusel liiga keeruline, sest ka praeguse valitsuse koalitsioonileping näeb ette raiesurve vähendamist riigimetsas. Kui tahta aga tõeliselt käituda 21. sajandi väljakutsete kohaselt, tuleks riigimetsa majandamisest saadud tulu kasutada peamiselt loodushoiu eesmärkidel,“ rõhutas Roose.

RMK raiesurvet vähendav algatus kutsuti ellu selleks, et ei realiseeruks populaarsete puhkemetsade maharaiumise plaan. Allakirjutanute hinnangul saab raiesurvet kõige efektiivsemalt vähendada omaniku ootuse muutmisega, et mets ei oleks riigieelarveaukude lappimise allikas, vaid seda oleks hoitud, majandatud ja väärindatud kõige paremal moel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi