Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar tunnustas valitsust otsuse eest kiita heaks Euroopa taaskäivitamise kava, millega Jüri Ratase juhitud koalitsioon suutis üle pika aja positiivselt üllatada.   

„Valitsuse ootamatu Euroopa-meelsus väärib kiitust. See oli väike ime, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) nõustus pikalt puiklemata Euroopa niinimetatud ühislaenuga. Nagu ka see, et seekord ei süljanud EKRE juhtpoliitikud tuld ja tõrva Euroopa Liidu suunal. Kas käes on aeg tuua Toompea lossi Valgesse saali tagasi Euroopa Liidu lipp,“ ütles Saar esmaspäeval riigikogu kõnetoolist.

Saare kinnitusel on kavandatav Euroopa turgutamise pakett kasulik nii Euroopa Liidule kui Eestile, mis annab meile võimaluse aidata kriisis kannatada saanud majandus võimalikult kiiresti jalule. “Eesti huvides on tugev ja  ühtne Euroopa Liit, mis suudab kriisidele tõhusalt reageerida ja tulla toime globaalsete väljakutsetega ning seista inimeste heaolu tagamise eest,“ rääkis Saar. „Abipakett näeb ette, et majanduskriisist väljumise toetamine keskenduks ka kliimamuutuste leevendamisele ja innovatsiooni toetamisele. Rohepöör ja digipööre on ka Eesti kaks suurt eesmärki.“ 

Kuigi päästekava fookus on majanduse taastamisel, on Euroopa Liit on ennekõike väärtuste liit, osutas Saar. „Siinkohal ei saa unustada, et valitsusse kuuluv EKRE on järjekindlalt ja räigelt vastandunud Euroopale ja euroopalikele väärtustele ning seadnud kahtluse alla senise Eesti välispoliitilise kursi. See oli läinud suvel, kui siseminister Mart Helme võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga. Kahjuks näib see liin jätkuvat – rahandusminister Martin Helme äsjane avaldus surmanuhtluse taastamisest on kõnekas taganemine seni Euroopas valdavast arusaamast, et inimelu on püha,“ märkis Saar.

„See sunnib küsima, kas EKRE toetus Euroopa taaskäivitamise kavale on ülim silmakirjalikkus või on tõepoolest tegu väikese ümbersünniga,“ lisas ta. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi