Erakonna Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed üks looja ettevõtja Joakim Helenius lahkub Isamaast ning liitub erakonnaga Eesti 200 ja temast saab erakonna majanduspoliitiline eestkõneleja.

Helenius hakkab koos erakonnaliikmetega arendama Eesti 200 majanduspoliitilist programmi ning kõneisikuna kujuneb tema ülesandeks Eesti tuleviku jaoks oluliste majanduspoliitiliste reformide selgitamine. 

Joakim Helenius on astunud välja erakonnast Isamaa ja selle liikmeühendusest Parempoolsed. „Isamaa ja Parempoolsed on täis häid inimesi ja soovin nendele edu. Minu progressiivne mõttemaailm sobib aga paremini kokku Eesti 200 põhimõtetega, mis on ka põhjus miks olen oma otsused teinud,“ põhjendas Helenius erakonnavahetuse tagamaid. 

Joakim Heleniuse sõnul ei ole praegu maailma ja Eesti poliitikas toimuvat võimalik tegevusetult pealt vaadata. „Paremäärmuslikud jõud on saanud tugevamaks argumendiga, et liberaalne demokraatia ja avatud ühiskond ei toimi ning peaksime ajas tagasi minema suletud rahvusriigi suunas. Vasakäärmuslikud jõud argumenteerivad, et ühiskonnal on vaja nende välja pakutud poliitkorrektsust, mis tähendab, et inimestelt võetakse ära õigus oma mõtted välja öelda, kui need ei sobi vasakpoolsete arvamustega. Mõistliku poliitilise dialoogi puudumine viib suurte lõhedeni ühiskonnas. Kui see tendents jätkub, on meie demokraatia ohus, nagu on näha Ungaris ja Poolas ning selliste arengute vastu tuleb seista iga hinnaga,“ rõhutas Helenius.

„Meie võimalus Eestit selliste soovimatute arengute eest kaitsta, on tehes Eestit igas mõttes paremaks. Mina usun, et riigil on vaja sügavaid reforme, mis annaksid meie inimestele riigiteenuste osas suurema valikuvabaduse, mis omakorda aitaks muuta ka riigiaparaati väiksemaks ja efektiivsemaks. Personaalne riik, mis kasutab ära kõiki IT-sektori võimalusi, suudab paremini aidata ühiskonna nõrgemaid ja nii saame vähendada ka ühiskonna lõhestumist,“ tõi Helenius välja ühe olulise majanduspoliitilise arengusuuna, rõhutades, et vaja on ka innovaatilisi ja hoolikalt läbimõeldud lahendusi rohepöörde läbiviimiseks. 

„Eesti 200 on progressiivne erakond, mille on esile tõstnud ka vajadus viia ellu ühiskonna ja Eesti tuleviku jaoks hädavajalikke reforme. Erakonna selge tulevikuvisioon ja soov seda ellu viia on ka parim rohi ühiskonda hullutava äärmusliku poliitika vastu,“ selgitas Helenius. 

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on Joakim Heleniuse liitumine ja soov panustada Eesti 200 majanduspoliitika arendamisse erakonnale suurepärane uudis. “Minu jaoks on Joakim Heleniuse puhul tegemist inimesega, kes näeb pikalt ette, visioneerib ja julgeb vajadusel teha suuri muutusi. Muutustest rääkimisel on võimalik neil järel lohiseda, nagu tänase Eesti juhtimisega on läinud, või võtta selge juhtroll nende vedamisel. Just viimast usume meie Eesti 200-s ja see usk tõi meid kokku ka Joakim Heleniusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi