Tartu ettevõtja tõi esmaspäeval eralennukiga Inglismaalt Newcastlest Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi palvel Eestisse 11 kuud Inglismaal ravil olnud pooleteise aastase Mattiase, kellele siirdati seal uued luuüdi tüvirakud.

Mattias on aasta ja viiekuune poiss, kellel dignoositi harvaesinev immuunpuudulikkuse vorm ning kellele selle aasta alguses siirdati Inglismaal, Newcastles uued luuüdi tüvirakud, teatas lastefondi esindaja esmaspäeval BNS-ile.

Kuna Mattiase immuunsüsteem on siirdamisjärgselt väga madal, ei olnud kojulend arvetades viirusohtu tavaliste liinilendudega võimalik. Mattiasele ja lastefondile tuli appi ettevõtja, kes esmaspäeva hommikul väikemehele ja tema vanematele Newcastlesse järgi lendas ja nad otse Tartusse lennutas. Tegemist oli heategevusliku lennuga, lastefondi ajaloos oli see esmakordne ja lastefond on ettevõtjale selle eest äärmiselt tänulik.

Lend Newcastlest Tartusse kestis veidi üle kolme tunni, Mattias pidas reisi vapralt vastu. Sama vapralt elas ta üle ka siirdamiseelse keemiaravi, talle leiti kiiresti sobiv doonor, siirdamine ise kulges kompliktsioonideta, nii nagu ka esimesed 36 päeva täielikus isolatsioonis.

Praeguseks on siirdamisest möödas enam kui 130 päeva ja seni on kõik liikunud paremuse poole, kinnitas lapsega Inglismaalt naasnud Mattiase ema Elina. Pisipoisi täieliku paranemiseni läheb aga veel aega ja seni on kõige olulisem hoida teda kõikvõimalikest haigustekitajatest eemal.

Mattiase ravi eest Inglismaal tasus Eesti Haigekassa, elamis- ja transpordikulud aitas lisaks lastefondi annetajatele väga suuresti tasuda ka Tartu vald ning mõistagi panustas palju ka lapse pere ise.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi