Filmifestival “Kino maale” näitas kolmel nädalal filme kõikides maakondades, ligi 80 näitamiskohas ja enam kui 15 000 inimesele.

“Tänavu peafookuses olnud Saksa filmiprogrammid võeti hästi vastu. Sotsiaalse taustaga lühimängufilmid olid vaataja suhtes nõudlikud ja harivad. Sellele vaatamata tõdesid maakohtade kultuuri- ja haridusasutused, et programmid olid oodatud. Kindlasti oodatakse ka järgmistel aastatel festivali toimumist,” võttis festivalinädalad kokku peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Esimest korda oli avatud ka festivali kodulehel virtuaalne kinosaal, mida väisas ligi tuhat huvilist. Animafilme näidati enam kui 80 haridus- ja kultuuriasutuses kõigis maakondades, lisaks ka kümnes Go Busi bussis ja viies Elroni rongis.

Festivali kavas oli kokku üheksa põhi- ja kaks eriprogrammi. Lisaks korraldati festivalil kaks animatsioonikoolitust ja -konkurssi noortele ning ajateenijatele. Koolitustest, milles tänavu kasutati esmakordselt uusi nutitehnikaid, võttis osa üle 80 lapse ja koolinoore ning 14 ajateenijat. Kokku loodi 40 animatsiooni kogukestvusega ligi 20 minutit.

Laste ja noorte lühifilmivõistluse parimaks Eesti-teemaliseks filmiks valiti Tapa gümnaasiumi tüdrukute Anni-Marleen Saare ja Miina Matilda Ristheina film “Ära reosta loodust.

Parima loodusteemalise filmi kategoorias võidutses samuti Tapa gümnaasiumi tüdrukute Kertu Rebase ja Anna-Lia Haavistu “Kõige üksikum vaal”.

Parim futuristlik film – Kenet Tõnning, Josten Sirvel, Asko Paabor, Oliver Pulder, Raimond Laud ja Andreas Verhovitš filmi eest “Superrobotid lähevad lasteaeda” (Rakvere Rohuaia lasteaed)
Tapa valla auhind – Ksenija Gusseinova, Olga Kiseleva ja Arina Tšudajeva filmi eest “Rongi tee” (Narva Soldino Gümnaasium)
Žürii eripreemia – Alison Moora, Getleen Kass ja Liisi Lemmik filmi eest “Hugo ja päike”  (Häädemeeste Gümnaasium)
Žürii eripreemia – Anni-Marleen Saar, Miina Matilda Risthein ja Liselle Saar filmi eest “Värv ei loe” (Tapa Gümnaasium)
Joonisfilmi eripreemia – Mia Mänd, Luiis-Arabella Kütismaa ja Karola Saar filmi eest “Uudishimulik Nassa” (Albu Põhikool)
Nukufilmi eripreemia – Romi Tammleht, Mari-Leen Talpas ja Grete Roos filmi eest “Parim part” (Albu Põhikool)
Eesti Filmi Instituudi eripreemia – Romi Tammleht, Mari-Leen Talpas ja Grete Roos filmi eest “Parim part” (Albu Põhikool)
Nukufilmi Lastestuudio eripreemia – Romi Tammleht, Mari-Leen Talpas ja Grete Roos filmi eest “Parim part” (Albu Põhikool)

Filmifestivali kino maale ajateenijate lühifilmivõistluse tulemused:

Grand Prix – Arvi Joel Piho, Justus Allemann, Sander Schmidt, Mikk Tisler, Grant Kennedy filmi eest “Tank” (1. jalaväebrigaadi Eesti ja Suurbritannia kaitseväelased)
Festivalil tehtud filme saab vaadata Kino maale kodulehel: http://www.kinomaale.ee/tootoad  
Pildid filmifestivali lõpetamisest:

Filmifestival “Kino maale” loodi 2017. aastal Tapal. Üritust korraldavad Tapa vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts. Festivali korraldamist toetavad Rahvakultuuri Keskus, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Eesti Filmi Instituut/Tallinnfilm, Villa Theresa ja pubi Tareke ning Hooandja koos 13 hooandjaga.

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi