Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) pöördus valitsuse, haigekassa ning linnade ja valdade liidu poole sooviga võimaldada kogu õpetajaskonnale haigushüvitise tasumine alates esimesest haiguspäevast nagu see oli kevadise eriolukorra ajal.

EHL-i selgituse kohaselt on kooli- ja lasteaiaõpetajad eesliinitöötajad ning peavad kokku puutuma väga paljude laste ning noortega, mistõttu on õpetajaskonnal suurem risk nakatuda koroonaviirusesse, kirjutas EHL-i juhatuse esimees Reemo Voltri.

Kuna õpetajaskond on igapäevaselt kontaktis laste ja noorsooga, siis lasub neil ka suur vastutus nii õpilaste kui ka nende perede ees – kasvõi halvema enesetunde korral eeldatakse, et õpetaja jääb koju.

Kui õpetajaskond peab koroonaviirusest ja töö iseloomust tekkinud olukorra tõttu koju jääma ning kaotama suure osa töötasust, suureneb risk, kus õpetajal väga raske langetada haiguslehele jäämise otsust.

Õpetajatele haigushüvitise tasumisel alates esimest haiguspäevast suureneks haridusasutustes turvatunne ning väheneks võimalus koroonaviiruse pandeemiamõõtme taastekkimiseks ning ühiskonna isoleerimiseks, leiab liit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi