Lisaks Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste legitiimsuse kahtluse alla seadmisele kritiseerisid EKRE juhtfiguurid Mart ja Martin Helme oma pühapäevases raadiosaates “Räägime asjast” ka oktoobrikuiste Leedu parlamendivalimiste usaldusväärsust.

Leeduni jõudsid Helmed siis, kui arutasid abielureferendumit tabanud kriitika üle – täpsemalt tõrjuti etteheiteid nagu ei tohiks koroonakriisi ajal taoliste referendumitega tegeleda.

“(Kaja) Kallas räägib nagu see halvab riigi tegevuse. Ei halva – riigi tegevust ähvardate teie halvata oma obstruktsionismi ning tuhandete parandusettepanekutega. Kuri on tegelikult see, kes räägib, et on hea. Mille üle siis ikkagi võitlus käib? Kordame üle – võitlus käib selle üle, et rahval oleks võimalik poliitikas senisest rohkem kaasa rääkida referendumite, rahvaküsitluste ja rahvahääletuste kaudu,” lausus Mart Helme ning tõi “süvariigi poolt manipuleeritavatest kreatuuridest” rääkides mängu Leedu.

“Vaatame, mis toimus viimastel valimistel Leedus – see oli nii ilmselgelt läbipaistev süvariigi skeem, mis seal käivitati ning mis seal õnnestus läbi suruda,” lausus endine siseminister. 

Martin Helme sekundeeris seepeale tõdemusega: “Prooviti sama asja Rumeenias. Täpselt sama muster.”

Vaid kaks kuud tagasi pidi Mart Helme siseministri kohalt tagasi astuma, kuna sõimas Joe Bidenit närakaks ning nimetas koos Martin Helmega USA valimisi võltsituteks. Tänagi läksid Helmed tagasi USA valimiste juurde. Eelkõige muretseti, mida perspektiiv nende sõnul kommunistlikust administratsioonist võiks tähendada USA rollile geopoliitikas. Martin Helme tõdes: “Faktid on sellised, et üle poole Ameerika valijatest ütleb, et jah, valimisi on võltsitud.” 

Postimehel EKRE praegust ning ka endist esimeest telefoni teel tabada ei õnnestunud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi