Peaminister Jüri Ratas nimetas EKRE ministrite Mart ja Martin Helme spekulatsioone USA presidendivalimiste võltsimise teemal ründavaiks ja vastutustundetuiks, ühtlasi palus Ratas isa ja poeg Helmetel lõpetada USA ja Eesti suhete õõnestamine.

“Ameerika Ühendriigid on väga tugeva demokraatiaga riik, mille valimised on ausad, vabad ja läbipaistvad,” kirjutas Ratas. “Võimalikud vaidlused ja kaebused valimistulemuste üle lahendatakse ka seal kohtus, nagu demokraatlikele riikidele kombeks. Nende protsesside ebaviisakas arvustamine pealiskaudse info ja valeuudiste pinnalt ei ole Eesti Vabariigi ministritele kohane.”

“Ameerika Ühendriikide rahva tahtel valitud tulevane president Joe Biden on väga teenekas riigimees, kes on lubanud seista kõigi USA elanike eest,” selgitas Ratas. “Samuti on ta lubanud pingutada, et ühiskonnas tekkinud lõhesid tasandada ning aastate jooksul võimendunud erimeelsused ületada. Need on ausad soovid, millest peaksime õppima ka Eestis. Mina olen Eesti riigi nimel Joe Bidenit Ameerika Ühendriikide 46. presidendiks valimise puhul õnnitlenud.”

“Martin Helmel tuleb erakonna juhi ja Eesti Vabariigi rahandusministrina mõista, et USA on meie suurim liitlane ja asendamatu strateegiline partner nii Eesti kui Euroopa Liidu jaoks. Mart Helme peaks siseministrina samuti väga hästi teadma, et ilma tõenditeta ränkade süüdistuste esitamine on lubamatu,” märkis Ratas.

“Ameerika rahvas otsustab oma juhid vabadel valimistel. Eesti jaoks on tugev transatlantiline side ja kahepoolse kaitsekoostöö süvendamine USA-ga olnud alati välispoliitiline eesmärk, olgu võimul vabariiklasest või demokraadist president. Ründav retoorika meie ühe olulisima liitlase aadressil on seetõttu äärmiselt vastutustundetu,” manitses Ratas.

“Mart ja Martin Helme sõnavõtud USA valimistulemusi hinnates ei ole tõsiseltvõetavad ja on isegi absurdsed. Eesti valitsuse liikmed peavad suutma jääda meie suurima liitlase sisepoliitikat kommenteerides tasakaalukaks. Mart ja Martin Helme peavad lõpetama koheselt Eesti ja USA suhete õõnestamise,” kirjutas Ratas ja lisas, et sama sõnumi sai ka EKRE esimees.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi