Eelmise aasta suvel Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast lahkunud Tallinna linnavolikogu liige Helve Särgava liitub Keskerakonnaga.

Helve Särgava astus Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 2017. aasta oktoobris. Erakonnast astus ta välja möödunud aasta juunis. Särgava ütles teisipäeval ajakirjanikele, et oli lahkumisotsust päris pikalt kaalunud.

Särgava kinnitas, et liitub Keskerakonnaga. “Minu meelest on Keskerakond lihtsa inimese erakond,” ütles Särgava, kelle sõnul on tema “lihtne maatüdruk”. Samas andis ta ka allkirja liitumisavaldusele.

Särgava sõnul kavatseb ta poliitikas keskenduda korruptsiooniga võitlemisele, lähisuhtevägivallaga ning korteriühistute probleemidega.

Vastates küsimusele, kas talle on pakutud Tallinna volikogu aseesimehekohta, vastas Särgava, et tal on sel teemal olnud jutuajamisi. Samas toonitas Särgava, et see on volikogu pädevusse kuuluv küsimus. “Kui volikogu otsustab, siis ma olen selle ameti vastuvõtmisega nõus,” sõnas ta.

Tallinna volikogu aseesimehed on praegu Toivo Tootsen Keskerakonnast ja Mart Luik Isamaast.

Tallinna volikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on ta “sügavalt veendunud”, et opositsiooni esindajal peab olema võimalus osaleda volikogu juhtimises. “[Mart] Luik on sellel [volikogu aseesimehe] kohal töötades väga mõistlik mees,” ütles Terik ning kinnitas, et kindlasti ei saa Särgavast volikogu aseesimeest opositsiooni aseesimeest opositsiooni aseesimehe koha arvelt.

“Eks see saab olla härra Tootseni ja meie fraktsiooni otsustada, kes sellel kohal jätkab,” ütles Terik.

SDE Tallinna piirkonna juhatus ja erakonna volikogu fraktsioon otsustasid eelmisel nädalal Särgava usalduse kaotuse ning koostöö lõppemise tõttu fraktsiooni koosseisust välja arvata.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi