Hiiumaal asuva Orjaku sadama lähistel tõmbasid kohalikud kalurid Indrek Kääramees ja Toomas Vikerpuur välja siinsetes vetes haruldase huntahvena.

Pika keha ja tumeda seljaga kala oli sattunud ääremõrda. Indrek Kääramehe sõnul püüdsid nad ta välja koos ahvenate, lestade ja mudilatega ning imelik kala jäi kohe silma. Liigi määramiseks tegi Toomas Vikerpuur kohe mõned fotod ja saatis need abikaasa Maiele, kes mõne aja pärast teada andis, et tunnused vastavad huntahvena kirjeldusele. 

Ühendust võeti ka keskkonnaameti Lääne regiooni vee-elustiku spetsialisti Märt Keskülaga, kes ütles, et tõenäoliselt on tegemist kalakasvandusest pääsenud kalaga. 

Teadaolevalt on huntahvenat Eestis varem tabatud vaid kahel korral. 2010. aastal püüdis huntahvena Hiiumaa vetest Koit Kalmus, teine püüti Saaremaa vetest.

Tartu Ülikooli mereinstituudi teadur Aare Verliin kirjutas samal aastal ajakirjas Eesti Loodus, et tegu on uue liigiga Eesti faunas, mille kodunemist Eesti rannikumeres takistab meie vete jahedus ja vähene soolsus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi