Viru maakohus mõistis esmaspäeval ligi seitse aastat tagasi Estonia kaevanduse territooriumil juhtunud hukkunuga tööõnnetuses süüdi kopplaaduri juhi ja allmaamäemeistri ja karistas neid tingimisi vangistustega.

Kohus leidis, et kopplaaduri juht Igor Kulešov on traaglises tööõnnetuses süüdi ja mõistis talle tingimisi kahe aasta ja 10 kuu pikkuse vangistuse kolme aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Kohus mõistis toonase vastutaja, allmaamäemeistri Oleg Nosikovi süüdi tegevusetuses, mis viis traagiliste tagajärgedega tööõnnetuseni ja karistas teda tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega kaheaastase katseajaga.

Kohtu all olid ka toonane kaevanduse peainsener Igor Agutin ja juriidilise isikuna Enefit Kaevandused AS, kuid nemad mõistis kohus õigeks, sest prokurör loobus nende osas süüdistusest.

Traagiline õnnetus juhtus 2014. aasta 8. augustil Estonia kaevanduse territooriumil, kus maa-aluses garaažis sõitis allmaa tööline Kulešov pärast tööde lõppu kopplaaduriga otsa teisele töölisele, kes saadud vigastustesse suri.

Menetluse käigus tuvastati, et kopplaadur ei olnud tehniliselt korras ning selle pidurid ei töötanud.

Kulešovi süüdistatakse selles, et ta jättis enne kopplaaduriga tööle asumist selle nõuetekohaselt kontrollimata, asus laaduriga tööle ja rikkus seeläbi rida tööohustusnõudeid, mis lõppkokkuvõttes viisid inimese surmaga lõppenud õnnetuseni.

Lisaks süüdistati Kulešovi selles, et ta ei teinud parkimismanöövrit ohutult ning tööohutuse nõudeid järgides, mis tõi kaasa õnnetuse.

Oleg Nosikov oleks süüdistuse järgi pidanud keelama tehniliselt mittekorras kopplaaduri kasutamise, kuid ei teinud seda ning selle tulemuseks oli inimese surmaga lõppenud õnnetus.

Kohtuotsuse saab vaidlustada Tartu ringkonnakohtus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi