Kavandatav Tallinna parkimiskorra muudatus toob kaasa selle, et tulevikus Tallinna tasulisel parkimisalal asuvatesse uuselamutesse kolivad inimesed endale enam elaniku soodusparkimisluba ei saa. 

Linnavolikogu hakkab neljapäeval arutama Tallinna senise parkimiskorra muutmist. Kui eelnõu esitatud kujul vastu võetakse, toob see kaasa mitu olulist muudatust. Esiteks ei anta enam elaniku soodusparkimislube inimestele, kes elavad majades, mille püstitamiseks on saadud ehitusluba pärast 1. jaanuari 2022. Seesama kehtib ka oluliste juurde- ja ümberehituste kohta, näiteks pööningukorruse väljaehitamisega tekkivate uute korterite puhul.

«Viimasel juhul ei saa soodusparkimisluba juurde ehitatavate korterite elanikud. Nendele, kes on majas elanud enne tuleva aasta 1. jaanuari, jääb soodustus kehtima,» selgitas abilinnapea Andrei Novikov.

Ta lisas, et volikogule esitatud eelnõu on möödunud aastal vastu võetud uue parkimisnormatiivi loogiline jätk. «Parkimisnormatiivi eesmärk oligi see, et uute elamute parkimisküsimused lahendataks oma kinnistul ja ei koormataks linnatänavaid,» ütles Novikov Postimehele. 

Teine muudatus puudutab neid, kes juba kasutavad elaniku soodusluba. «Kui täna on võimalik ühele aadressile taotleda sisuliselt piiramatu arv sooduslube, näiteks ühe vanalinna korteri aadressil on registreeritud kaheksa sõidukit, siis tulevikus hakkab kehtima piirang, et ühe korteri kohta saab parkimissoodustuse ühele sõidukile,» lausus abilinnapea. «Teiselt poolt kinnisvaraarendajad kurdavad, et miks linn nõuab teatud arvu parkimiskohtade ehitamist, kui inimesed mõistavad, et tänaval on palju odavam parkida kui normatiivi alusel hoones sees asuval parkimiskohal. Siin on tõesti vastuolu,» rääkis Novikov.

Kolmas muudatus on ühe elanike parkimistsooni jagamine kaheks. Tallinna tasuline parkimisala on praegu jagatud 11 tsooniks ning inimesel on võimalik taotleda soodusparkimisluba selles tsoonis, kus ta elab. Nüüd jagatakse üks parkimistsoon kaheks ning selle otsuse taga on peamiselt Merko Ehitus Eesti arendatav Uus-Veerenni asum.

Probleem on selles, et kuigi Merko on välja ehitanud maa-alused parklad, ei soovi sugugi kõik korteriostjad parkimiskoha eest maksta. Kuna uute elamute ümbruses eriti parkimisruumi pole, pidid uued elanikud parkima oma sõidukeid teisel pool Veerenni tänavat miljööväärtuslikus piirkonnas ning sellega suurel määral sealseid tänavaid koormama. Selle vältimiseks jagatakse senine kaheksas parkimistsoon kaheks, poolitajaks on Veerenni tänav nii, et Uus-Veerenni elanikud ei saa enam parkida Kodu pargi naabruses.

Merko projektide arendusdirektor Alar Toomik ütles, et paljud nende kliendid eelistavad kesklinna elupaigana just seetõttu, et see võimaldab loobuda isiklikust autost. «Sellest vaatest on linna plaan vähendada soodustingimustel parkimisvõimaluste pakkumist loogiline. Samuti on mõistetav, et linn reguleerib kesklinna liiklusvooge ja parkimiskorraldust vastavalt piirkonna tegelikele ja perspektiivsetele vajadustele.»

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi