Viljandi linnavalitsus ei nõustu Jaak Joala mälestusmonumendi püstitamise vastu algatatud petitsiooni seisukohtadega ega muutnud vaatmata sadadele vastuallkirjadele oma varasemaid otsuseid.

«See, et linnavalitsus oma otsust ei muuda, oli mulle üsna selge juba enne otsustamist,» sõnas üks rahvaalgatuse idee autoreid Kristina Libe.

Esmaspäeval käis ta linnavalitsuse istungil, et eelnõu tutvustada, vastata küsimustele ning ise linnajuhtidele küsimusi esitada. «Sai selgeks, et võlaõigusseaduse järgi peab linn lepingust loobumise korral selle kuju suure tõenäosusega kinni maksma. Seega on tegemist raisatud rahaga igal juhul,» nentis Libe.

Ta tunnistas, et ei teadnud rahvaalgatust alustades kõiki võlaõigusseaduse punkte, ja nõustus, et seadusest tulenevalt oleks linnal lepingust taganeda mõttetu. Küll aga püüdis Libe oma sõnul linnajuhtidelt teada saada, miks ei viidud kuju püstitamiseks lepingu sõlmimise küsimust volikogu ette ja millistel kaalutlustel otsustas linnavalitsus kindlaks otstarbeks määratud ehitusraha suunata teiseks tegevuseks. Neile küsimustele ta oma sõnul vastust ei saanud.

Mälestuskuju püstitamise vastu Kristina Libe enam ühtegi sammu astuda ei kavatse. «Legaalselt mina seda enam takistada ei saa. Tegemist on õpikunäitega, kuidas teha JOKK-i,» arvas ta.

Kristina Libe ja Jaanika Elgula korraldasid veebilehel rahvaalgatus.ee nädal aega kestnud allkirjade kogumise, et survestada linnavalitsust muutma otsust, mis viis lepingu sõlmimiseni mittetulundusühinguga Meie Viljandi. Algatusele andis allkirja 940 inimest, kellest Viljandi kodanikke oli 520.

Oktoobris langetatud otsuse kohaselt andis linnavalitsus mittetulundusühingule loa püstitada Posti tänava parki Jaak Joala mälestuskuju ning toetas kuju loomist 50 000 euroga. Mittetulundusühingu esindaja Harri Juhani Aaltoneni sõnul algab kuju tarbeks vundamendi rajamine suure tõenäosusega kolmapäeval. Lisaks tuleb vedada tulevase kuju asukohani elektrikaabel. Kuju pronksivalu on lõppenud ning Aaltoneni kinnitusel andis see väga hea tulemuse. Seega on pärast vundamendi valmimist kõik olemas, et kuju püstitada ning hiljemalt aasta viimaseks päevaks avada.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi