Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ütles teisipäeval pressikonverentsil, et Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht, suurettevõtja Hillar Teder ja Keskerakond said kahtlustuse korruptsioonikuritegudes seoses Porto Franco kinnisvaraarendusega.

Perni sõnul on seni esitatud esialgsed kokku viiele inimesele ja uurimine näitab, millises ulatuses need paika peavad. “Lõpliku otsuse teeb muidugi kohus,” ütles ta.

Perni sõnul leppis Hillar Teder kahtlustuse kohaselt Kersti Krachtiga kokku, et too aitab kaasa soodsa otsuse langetamisel. “Kersti Krachtile ning Hillar Tederile on esitatud kahtlustus ka rahapesu kokkuleppes ning Krachtile kahtlusused ka mõjuvõimuga kauplemises. Mõjuvõimuga kauplemise osas on kahtlustuse saaanud ka Keskerakond,” selgitas ta. 

Pern märkis, et kahtlustuse järgi leppsid Teder ja Korb kokku, et Teder annetab Keskerakonnale enne kohalikke valimisi kuni miljon eurot vastutasuks Porto Franco kinnistule juurdepääsu tee saamiseks. 

Perni sõnul on kahtlustuses kirjeldatud sündmustikku, mis on alanud eelmise aasta kevadel.

Kaitsepolitseiameti büroojuht Harrys Puusepp selgitas, et kaitsepolitsei menetleb seda asja sellepärast, riik on andnud uurimisõigused neile, et ennetada ja tõkestada võimalikku ohtu riigi julgeolekule. “Kas on olnud ohtu riigi julgeolekule, on praegu selgitamisel,” tõdes ta. 

Perni sõnul on hetkel kinni peetud neli inimest. “Kas taotleme kellegi vahistamist, otsustame pärast menetlustoimingute lõpetamist,” ütles ta. 

Pern märkis, et lisaks eelmainitutele on kahtlustuse saanud kaks inimest, kellest üks neist aitas kaasa altkäemaksu võtmisele ja andmisele ning teine oli seotud mõjuvõimuga kauplemisega. 

Teisipäeva pärastlõunal toimus ettevõtetele laenu ja käendusi pakkuvas sihtasutuses KredEx läbiotsimine seoses Porto Franco kinnisvararandusega, millega tegeleb kaitsepolitsei.

Mullu juulis arutas KredExi nõukogu Porto Francole 39,4 miljoni euro suuruse laenu andmist ning valitsus kiitis laenu andmise heaks eelmise aasta 3. septembril.

Porto Franco suuromaniku Rauno Tederi ettevõtjast isa Hillar Teder annetas mullu juulis Keskerakonnale 30 000 eurot ja mullu septembris 30 000 eurot ning mullu neljandas kvartalis veel 60 000 eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi