Vandeadvokaat Oliver Nääs märkis reedesel pressikonverentsil, et kaitsepolitsei kehtestas endisele rahandusministri nõunikule, korruptsioonikuritegudes kahtlustatavale Kersti Krachtile pärast tema vahi alt vabastamist elukohast lahkumise keelu.

“Kapo kehtestas elukohast lahkumise keelu üheks aastaks. Kodust ei või lahkuda rohkem kui kolmeks ööpäevaks. Seda põhjendatakse sellega, et Kracht võiks minna pakku,” nentis Nääs.

“Meie jaoks oli see üllatav, sest prokuratuur ei ole kunagi väitnud, et Kracht oleks menetlusest kõrvale hoidnud. Selliseid väiteid hakati esitama nüüd, kui ta vahi alt vabastati. Viimased kuu aega on prokuratuur väitnud, et Kracht on sisuliselt varatu, samas on asutud levitama väiteid, et  tal on võimalus alustada uut elu välismaal. See on vastuolus,” ütles Nääs.

Nääsi sõnul peavad kriminaalmenetluses kõik tõkendid olema põhjendatud ja vajalikud, mitte sellepärast, et neid on võimalik rakendada. “Sellised arengud ei ole okei ega õigusriiklikult normaalsed,” kinnitas Nääs. 

Nääsi sõnul kavatseb ta selle tõkendis samuti kohtus vaidlustada. “See on põhimõtteline küsimus ja usun, et see on ka Kersti Krachti jaoks üsna põhimõtteline küsimus,” ütles Nääs.  

12. jaanuaril pidasid kaitsepolitsei töötajad Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud võimalikes korruptsioonikuritegudes kahtlustatavatena teiste seas kinni suurettevõtja Hillar Tederi ja Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile ja juriidilise isikuna Keskerakonnale.

Hillar Tederit ja Mihhail Korbi kahtlustustakse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Hillar Teder annetab Eesti Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuse valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Mihhail Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele. Kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises on juriidilise isikuna saanud ka Keskerakond.

Hillar Teder on kahtlustuse järgi leppinud kokku altkäemaksu andmise Kersti Krachtile selle eest, et viimane kasutab ära oma positsiooni ministri nõunikuna, et kindlustada Porto Francole soodsad otsused Kredexi kriisiabimeetmete kasutamisel. Altkäemaksu üleandmine jäi toimumata kuivõrd Hillar Tederi ning Kersti Krachti pidasid kaitsepolitseiameti töötajad kinni.

Samuti kahtlustatakse Hillar Tederit ja Kersti Krachti rahapesu kokkuleppes, et varjata Tederilt Krachtile altkäemaksu andmist.

Lisaks on esitatud kuritegude toimepanemise kahtlustused veel kahele ettevõtjale.

14. jaanuaril andis maakohus loa võtta Teder ja Kracht esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

16. veebruaril otsustas Tallinna ringkonnakohus Krachti viivitamatult vabastada, Teder vabastati elektroonilise valve alla, kuid alles kohtumääruse jõustumisel 15 päeva pärast. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi