Keskerakonna juhatuse liikme Jaak Aabi sõnul on Keskerakond juriidilise isikuna kuriteokahtlustuse kätte saanud, kuid sellega nõus ei ole – kohtusõjas asub Keskerakonda kaitsma Aivar Pilve büroo.

«Kahtlustus on vastu võetud, aga küsitakse, kas me tunnistame end süüdi – ei tunnista. Nii ongi kõik,» ütles Aab, kinnitades, et läbirääkimiste tulemusena allkirjastati eile leping Aivar Pilve bürooga. Erakonda esindab prokuratuuris lisaks Aabile ka Tanel Kiik.

Vandeadvokaat Aivar Pilve sõnul on ta kahtlustuse tekstiga tutvunud, küll aga on veel vara selle kohta arvamust avaldada. «Kuna ma olen alles selle kliendilepingu sõlminud, siis ma kinnitan, et olen selle kahtlustuse tekstiga tutvunud, aga mul ei ole olnud veel aega olnud faktidesse ja dokumentidesse süüvida. Samuti ka kahtlustuse aluseks olevatesse väidetesse,» ütles Pilv.

Eelmisel teisipäeval pidasid kaitsepolitsei töötajad Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud võimalikes korruptsioonikuritegudes kahtlustatavatena kinni ettevõtja Hillar Tederi ja rahandusminister Martin Helme nõuniku ametis olnud Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile ja juriidilise isikuna Keskerakonnale. Tederit, Korbi ja Keskerakonda kahtlustatakse mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Teder annetab Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuste valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele.

Teder on kahtlustuse järgi leppinud kokku altkäemaksu andmise Krachtile selle eest, et viimane kasutab ära oma positsiooni ministri nõunikuna, et kindlustada Porto Francole soodsad otsused KredExi kriisiabimeetmete kasutamisel. Altkäemaksu üleandmine jäi toimumata, kuna kaitsepolitseiameti töötajad pidasid Tederi ning Krachti kinni.

Samuti kahtlustatakse Tederit ja Krachti rahapesu kokkuleppes, et varjata Tederilt Krachtile altkäemaksu andmist. Kuriteokahtlustused on esitatud veel kahele ettevõtjale.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi