Eesti Keskerakond teatas laupäeval otsusest tagastada 50 000 euro suurune annetus, kuna sellega seoses on kerkinud vastamata küsimusi.

“Eesti Keskerakonna seisukoht on, et rahaasjad peavad olema läbipaistvad ja selged. Keskerakonna esimees Jüri Ratas on konkreetse kaasuse kohta öelnud, et kui õhku jäävad vastamata küsimused, siis tuleb annetus tagastada,” selgitas Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

“Kuna on tekkinud kahtlused annetuse läbipaistvuse osas, siis otsustas Keskerakond selle täies mahus tagastada,“ lisas ta.

ERR kirjutas aprillis, et Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste.

Suurima annetuse teinud Juhaste pole aga ise Keskerakonna liige, vaid äriregistri andmetel hoopis EKRE liige. Kui ERR-i venekeelne portaal Rus.err.ee selle kohta Juhastelt aru päris, vastas ta, et kuulumine EKRE-sse tuleb talle üllatusena. 14. aprillil astus ta EKRE-st välja.

ERJK küsis maksu- ja tolliametist välja andmed Juhaste kolme aasta tulude kohta ning tulud on olnud liiga väikesed annetuseks, mille ta tegi, kirjutab Äripäev.

“Maksuameti andmed näitasid, et isiku tulud on kaunis väikesed,” sõnas komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kuid ei soostunud ajalehele ütlema, millisesse suurusjärku need aastate lõikes on Juhastel jäänud.

Äriregistri andmetel on Juhaste ettevõtete Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ juhatuse liige. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega. Mõlema ettevõtte juriidiline aadress on Tartus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi