Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäeval ETV saates “Esimene stuudio”, et kui koroonaviiruse levik ei vähene, siis tuleb olla valmis selleks, et valitsus kehtestab kõik võimalikud piirangud.

Kallas ütles sõnas, et kuigi Eestis on koroonaviirusega olukord väga hull, siis ei ole lahing veel kaotatud. Ta ütles, et kui kõik inimesed võtavad end kokku ja piiranguid järgivad, siis on võimalik viirus alla suruda.

“Eriolukorda pole vaja kehtestada lihtsalt eriolukorra pärast. Eriolukorda oli kevadel vaja selleks, et piiranguid jõustada, sest valitsusel puudus selline tööriist. Pärast seda muudeti seadust, et kõiki sellised korraldusi saaks valitsus anda ka eriolukorda kehtestamata. Meil on hädaolukorraseadus ja me oleme hädaolukorras, mida ei ole vaja välja kuulutada,” seletas Kallas.

Peaministri sõnul tuleb olla valmis siiski uuteks piiranguteks.

“Kui olukord ei parane, siis tuleb olla valmis selleks, et me võtame kasutusele kõik meetmed, mis üldse on võimalikud,” ütles Kallas.

Kallase hinnangul on vaja leida senisest tõhusam viis, kuidas inimesed ise saaksid aru, millal on olukord ohtlik ja millal tuleks seega enda tegemisi piirata.

Maskide kandmise kohta ütles Kallas, et valitsus muudab oma korraldust nii, et lihtsalt suu ja nina katmise asemel tuleb konkreetselt maski kandmise kohustus. Ta tuletas samas meelde, et maski kandmine avalikes siseruumides on juba praegu kohustuslik.

Kallas rõhutas saates, et inimeste enda käitumine on see, mis olukorda muudab.

Peaministri sõnul on valitsus andnud haiglatele korralduse minna 14. märtsiks üle järgmisesse valmisolekusse.

“See tähendab, et suurendatakse voodikohtade arvu ja selle arvelt peab vähendama plaanilist ravi. Ambulatoorset ravi ei vähendata, aga plaanilise ravi arvelt saab tõsta koroonahaigete voodikohti,” selgitas ta.

Kallase sõnul on praegu 70 protsenti haiglate voodikohtadest täidetud. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi