Terviseameti peadirektor Üllar Lanno vabandas kõigi sotsiaalasutuste juhtide ja nende töötajate ees, kes on teinud oma tööd hästi, ning mõistab etteheidet, et oli hooldekodude murekohtadest rääkides liialt üldistav.

Sotsiaalasutuste juhtide nõukoda pidas Lanno aasta lõpul avaldatud intervjuud COVID-19 viiruse levikust hooldekodudes ebapädevaks ja halvustavaks ning soovisid Lannolt avalikku vabandust.

„Vältimaks edasisi arusaamatusi vabandan terviseameti juhina kõigi sotsiaalasutuste juhtide ja nende töötajate ees, kes on teinud oma tööd hästi ning aidanud sellega kaasa tervishoiusüsteemi toimimisele ja COVID-19 nakkuse leviku tõkestamisele  oma asutuses,“ kirjutas terviseameti juht.

„Kinnitan hooldekodude elanikele ja nende lähedastele, et Eesti hooldekodudes toimuv hoolekandetöö, mis on riigipoolse regulaarse kontrolli all, suudab terviseameti hinnangul täita valdavas osas sotsiaalasutustele esitatud kõrgeid nõudmisi,“ lisas Lanno.

Tema sõnul on terviseameti mure seotud eelkõige nende hooldekodudega, kus nakatumine on olnud väga kiire ja haaranud enda alla korraga suure hulga kliente ja töötajaid. Leidub sotsiaalasutusi, kus see protsess on kestnud kuni kuu aega või kus on viirus on taas puhkenud.  

Kõigi juhtumite korral on ohustatud nii väga raskelt asendatav hooldekodu personal kui vanemaealised kliendid.Viimane on ülimalt suure riskiastmega sihtgrupp, kelle haiguse kiirel halvenemisel tuleb nad haiglasse üle viia, mis omakorda kiirendab haiglakohtade täitumist.

Põhja-Eestis ja eriti Ida-Eestis on hooldekodusid, kus nakatumisprotsess on kestnud juba ligi kuu aega. Lääne-Eestis on olnud suurem võimalus toetuda juba kevadel saadud kogemustele, mistõttu seal hooldekodudes suuri muresid ei ole. Lõuna-Eestis on täna mure ühe hooldekoduga, kus lisaks hooldusteenusele toimub ka ravi ja õendusteenus täpsustas Lanno.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi