Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist lisandub Ühendkuningriigist tellitud üle 22-eurostele postipakkidele käibemaks ning üle 150-eurostele postipakkidele ka tollimaks.

Seoses Ühendkuningriigi väljaastumisega Euroopa Liidust tuleb uuest aastast arvestada postipakkide tellimisel uute reeglitega. See tähendab, et kui postiga tellitud kaupade väärtus on kokku rohkem kui 22 eurot, siis tuleb tellijal see saadetis tollis deklareerida ning tasuda 20-protsendiline käibemaks. Kui tellitud kauba väärtus ületab 150 eurot, siis tuleb lisaks käibemaksule tasuda ka tollimaks, mille maksumäär sõltub konkreetsest kaubast.

Kõige mugavam on saadetisi deklareerida elektrooniliselt e-MTA-s ning tollideklaratsiooni esitamiseks on vaja kullerfirma või Eesti Posti saadetud teatist ning kauba väärtust tõendavat dokumenti, näiteks arvet, maksekorraldust või tellimust. 

„Suurbritannia veebipoed on Eesti ostlejate seas väga populaarsed ning pühadejärgsel ajal toimuvad sageli suured allahindluskampaaniad, ent sellel aastal tuleks kaupa tellides olla äärmiselt tähelepanelik ning mitte jätta tellimist päris aasta lõppu,“ ütles MTA tolliformaalsuste valdkonnajuht Külli Kurvits. 

Nimelt tuleb arvestada, et kui tellimus on tehtud 2020. aastanumbri sees, aga Ühendkuningriigist pannakse saadetis teele 2021. aastal, siis võib saadetisele lisanduda tolli- ja käibemaks. „Näiteks kui 31. detsembril tellitud 30-eurone pakk pannakse Ühendkuningriigis teele 2. jaanuaril 2021, siis lisandub sellele käibemaks. Seega soovitame ostud varakult ära teha,“ lisas Kurvits.

Teatud kaupade saatmisele või tellimisele on kehtestatud piirangud või eriloa nõuded, mistõttu tuleks enne tellimist tutvuda MTA kodulehel olevate reeglitega. Näiteks on internetipoodidest ravimite tellimine keelatud. Samuti tuleks olla tähelepanelik toidulisandite tellimisel, sest enne tellimist tuleb teha kindlaks, ega teise riigi toidulisand ei kuulu Eestis ravimite alla. 

Nii nagu kõikide Euroopa Liidu väliste riikide puhul, tuleb alates 1.jaanuarist tollis deklareerida ka Ühendkuningriigis elavalt eraisikult Eestis elavale eraisikule saadetud kingitused, mille väärtus ületab 45 eurot. 

Kaupade saatmisel Eestist Ühendkuningriiki tuleb kaup tollis deklareerida, kui selle väärtus ületab 1000 eurot.

Täpsemalt saab üleminekuperioodi lõpuga kaasnevatest muudatustest lugeda MTA kodulehelt https://www.emta.ee/et/brexit-eraisikud .

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi